Strona główna / Lokalne / Tunel zostanie objęty „tarczą antykorupcyjną”?

Tunel zostanie objęty „tarczą antykorupcyjną”?

Do tej pory z ochrony prewencyjnej służb specjalnych korzystano przy prywatyzacji i przy wielomilionowych przetargach. „Tarczę antykorupcyjną” wykorzystywano przy budowie „Orlików”, zakupie lekarstw, przetargach na systemy informatyczne dla instytucji.  Radni SLD chcą, aby z podobnego mechanizmu kontroli skorzystano przy budowie tunelu pod Świną.

Joanna Agatowska podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedziała, że złoży na ręce Prezydenta Świnoujścia wniosek w tej sprawie podpisany przez radnych SLD.

– Obawiamy się, aby w inwestycji, przy której występują podmioty z zagranicy, nie doszło do zatrzymania, ale przede wszystkim, abyśmy my mieszkańcy i radni, mieli przekonanie, że to postępowanie publiczne na ogromne pieniądze jest prowadzone w sposób prawidłowy – powiedziała J. Agatowska.

Specyfiką „Tarczy antykorupcyjnej” jest jej profilaktyczny charakter, bowiem służby w ramach rutynowej realizacji swoich ustawowych obowiązków dążą przede wszystkim do zgromadzenia dowodów uprzednio popełnionych przestępstw. W ramach „Tarczy antykorupcyjnej” chodzi przede wszystkim o zapobieganie przestępstwom, a ewentualna waloryzacja procesowa zgromadzonych informacji ma następować dopiero w przypadku niepowodzenia działań profilaktycznych.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Haa Haa, ktoś w to wierzy, to jest naiwnym frajerkiem.
    Ci, co niby będą pilnować sami wezmą . . .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.