Strona główna / Lokalne / Nord Stream 2 zablokuje rozwój portu w Świnoujściu

Nord Stream 2 zablokuje rozwój portu w Świnoujściu

Konsekwencje związane z budową i oddziaływaniem gazociągu Nord Stream 2 mogą być ogromne. Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Berlinie będzie poruszał m.in. tę kwestię.

– Gazociąg przez Bałtyk tworzy nowe niepotrzebne ogniska napięcia – mówi premier Mateusz Morawiecki o Nord Stream 2 w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Die Welt” przed piątkową wizytą w Berlinie.

Przedstawiciele Zarządu Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu nie raz podkreślali, że planowany gazociąg może ograniczyć plany rozwojowe portu, które obejmują m.in. budowę głębokowodnych terminali kontenerowych i masowych i obsługę jednostek o zanurzeniu do 15 m.

Zobacz również

Nowe okręty dla polskich marynarzy. Podpisano umowę

Trzy kolejne okręty zostaną wybudowane i trafią do Marynarki Wojennej. W niedzielę w Porcie Wojennym …

Jeden komentarz

  1. Tania propaganda. NS2 będzie leżał na głębokości większej niż bezpośrednie podejście do portu, do którego zresztą nigdy nie wpływały statki o zanurzeniu kolidującym z leżącym już NS1. Nawet gdyby podejście to miało być kiedyś pogłębione, a mówi się o tym TYLKO przy okazji walki z NS2, to też nie jest problem. Bo taki statek, o wyjątkowo dużym zanurzeniu, mógłby po prostu przepłynąć nad rurociągiem w miejscu, gdzie leży on na jeszcze większej głębokości. Ponadto ciekawe dlaczego nasz Baltic Pipe nie będzie ograniczał możliwości rozwojowych naszych portów. Polska argumentacja ośmiesza nasz kraj w oczach specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.