Strona główna / Lokalne / Inwestycje. W Przytorze – Łunowie powstanie nowe przedszkole

Inwestycje. W Przytorze – Łunowie powstanie nowe przedszkole

W związku z rosną liczbą mieszkańców osiedla Przytór – Łunowo, prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz zdecydował o wybudowaniu na tym osiedlu nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym.

– W tej chwili przedszkole znajduje się w jednym budynku ze szkołą podstawową. Uczęszcza do niego 46 dzieci – mówi zastępca prezydenta Paweł Sujka. – Do niedawna to wystarczało. Jednak Przytór-Łunowo staje się coraz bardziej popularnym osiedlem, stale wprowadzają się tam nowi mieszkańcy. Są to przede wszystkim ludzie młodzi. Stąd potrzeba zapewnienia miejsc w placówkach oświatowych dla najmłodszych.

Pomysł budowy nowego, większego przedszkola wraz z oddziałem żłobkowym spotkał się z pozytywnym przyjęciem ze strony mieszkańców Przytoru – Łunowa.

– Budowa nowej placówki sprawi, że będziemy mogli przyjąć więcej przedszkolaków, a jednocześnie poprawi warunki w samej szkole podstawowej – mówi Katarzyna Hamadyk, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II Przedszkole Miejskie nr 7. – Przedszkolaki zwolnią bowiem pomieszczenia, które przejmie na swoje potrzeby szkoła.

Prace nad przygotowaniem koncepcji budowy nowej placówki rozpoczną się w tym roku. A w przyszłorocznym budżecie miasta prezydent będzie chciał zabezpieczyć środki, które pozwolą już na rozpoczęcie budowy.

Nowe przedszkole będzie mogło przyjąć około 80 dzieci, a oddział żłobkowy 25-30.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Komunikacja miejska. Będzie 5 nowych Solarisów

Najpóźniej za rok Komunikacja Autobusowa sp. z o.o. odbierze 5 nowych autobusów wyprodukowanych przez Solaris …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.