Strona główna / Lokalne / OSiR „Wyspiarz” rozpoczyna zapisy na 39 Maraton Świnoujście – Wolgast

OSiR „Wyspiarz” rozpoczyna zapisy na 39 Maraton Świnoujście – Wolgast

Przyszedł czas na kolejną edycję naszych międzynarodowych biegów – ruszyły zapisy na 39 Maraton Świnoujście – Wolgast, 28 Półmaraton Wolgast oraz 3 Sztafetę Świnoujście – Wolgast! 

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator wspólnie z Partnerem niemieckim Usedom – Marathon e.V uprzejmie informują, że tegoroczny Maraton odbędzie się 1 września 2018 r. START o godz. 9.30 z promenady.

Co roku, w pierwszą sobotę września odbywa się Międzynarodowy Maraton Świnoujście – Wolgast. Maraton ten od wielu lat przyciąga wielu biegaczy z Polski, Niemiec i innych krajów. Jest on wyjątkowy, gdyż ze względu na ukształtowanie terenu, wyników osiąganych na jego trasie nie można porównywać do innych maratonów rozgrywanych na terenach płaskich. Trasa maratonu wiodąca ze Świnoujścia nadmorskim szlakiem przez wyspę Uznam aż do Wolgastu w Niemczech, choć piękna i pełna niezapomnianych widoków, jest jednocześnie niezwykle wymagająca. Uwadze nie może umknąć fakt, że jest to maraton, który przebiega przez granicę dwóch Państw. W tym samym czasie w Wolgaście rozpoczyna się Półmaraton. Trasa półmaratonu przebiega przez urokliwe miejscowości na wyspie Uznam, ze startem i metą w starym książęcym mieście Wolgast.

Impreza przez wiele lat zdobyła sobie uznanie biegaczy i zasłużona rangę.

Zapisy na stronie: http://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/maraton-swinoujscie

Zobacz również

Weekend na sportowo z udziałem lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

Ponad tysiąc młodych sportowców z całej Polski walczyło o pierwsze medale podczas PZLA Mistrzostw Polski …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.