Strona główna / Lokalne / Od września. Będzie więcej miejsc w miejskim żłobku

Od września. Będzie więcej miejsc w miejskim żłobku

612 tys. złotych dostało Miasto z rządowego programu Maluch + 2018. – To maksymalna kwota, jaką mogliśmy uzyskać. Pieniądze przeznaczymy na przygotowanie dodatkowych 30 miejsc w miejskim żłobku – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. To nie koniec dobrych wiadomości dla rodziców i najmłodszych świnoujścian.

Na potrzeby najmłodszych zostaną zaadaptowane pomieszczenie w budynku Liceum Katolickiego im Królowej Jadwigi. Obiekt mieści się przy tej samej ulicy, co żłobek miejski, czyli przy ulicy Wyspiańskiego. Już w listopadzie prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę dzierżawy z proboszczem Parafii p.w. Chrystusa Króla, która jest właścicielem budynku. Rocznie z tytułu dzierżawy pomieszczeń oraz terenu na miejsca postojowe i plac zabaw miasto będzie płaciło jedynie 6 tys. złotych.

– Jeszcze raz chciałbym podziękować Arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze, który nas bardzo wspierał w tej inicjatywie, proboszczowi Bogusławowi Gurgulowi, dziekanowi Piotrowi Superlakowi, a także mojemu zastępcy Pawłowi Sujce, który również przyczynił się do pozytywnego zakończenia rozmów w tej sprawie – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Dodatkowo pieniądze z programu Maluch + 2018 otrzymała również dyrekcja Żłobka Miejskiego „Kubuś Puchatek”. Kwota 54 tys. złotych zostanie przeznaczona na doposażenie placówki.

Od września dodatkowych 10 miejsc powstanie również w filii miejskiego żłobka na Warszowie. W tej chwili chodzi tam 22 dzieci, a od nowego roku szkolnego – 32. Tym samym, tylko w miejskim żłobku ilość miejsc wzrośnie z obecnie 150 do 190. Do tego dochodzą jeszcze placówki niepubliczne, do których przecież miasto również dopłaca, a które mogą przyjąć 52 dzieci. W sumie będą więc 242 miejsca.

–  Obiecałem rodzicom, że zrobię wszystko, aby zwiększyć ilość miejsc w miejskim żłobku i słowa dotrzymuję. Podobnie, jak z miejscami w przedszkolach. Nową placówkę przy ulicy Bydgoskiej na 200 miejsc już buduje Firma Mirbud ze Skierniewic. Ma być gotowa za 1,5 roku – dodaje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Szumowski o obostrzeniach na Wielkanoc: powinniśmy maksymalnie stosować reżim niespotykania się

Podczas Wielkanocy – jeżeli to ma być święto nowego życia – powinniśmy maksymalnie stosować zalecenia …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Kiełbasa wyborcza wanieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.