Strona główna / Lokalne / Likwidacja aresztu pogorszy funkcjonowanie wielu instytucji

Likwidacja aresztu pogorszy funkcjonowanie wielu instytucji

Do 31 marca 2018 roku ma zakończyć się likwidacja Aresztu Śledczego w Świnoujściu. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podpisał odpowiednie zarządzenie. Osadzeni zostaną przewiezieni do więzienia w Nowogardzie.

Potencjalna likwidacja aresztu z pewnością może pogorszyć funkcjonowanie i współdziałanie wielu instytucji, przede wszystkim sądu, prokuratury, policji czy straży granicznej. Potrzeba transportu konwojów z aresztantami i  osobami doprowadzanymi z innych placówek z pewnością generować może  wysokie koszty finansowe i czas tym czynnościom poświęcony przez funkcjonariuszy policji. Likwidacja

– Pan Prezydent Miasta Świnoujście wyraził duże zaniepokojenie możliwością likwidacji aresztu śledczego w Świnoujściu, czego wyrazem było pismo skierowane do Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobry, z prośbą o dokonanie szczegółowej analizy zasadności pozostawienia w strukturze służby więziennej tej placówki penitencjarnej – informuje Robert Karelus z magistratu.

Aresztu pozbawia miasto ważnej instytucji publicznej, która jest również miejscem pracy i źródłem utrzymania blisko 50 rodzin. Osadzeni częstokroć wykonywali również, bezpłatnie, wiele prac społecznie użytecznych na potrzeby lokalnej społeczności.

 

Zobacz również

Park Zdrojowy. Montują już pierwsze zabawki

Na placu zabaw od strony ulicy Krzywoustego rozpoczął się montaż nowych urządzeń do zabawy. Największe, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.