Strona główna / Lokalne / Likwidacja aresztu pogorszy funkcjonowanie wielu instytucji

Likwidacja aresztu pogorszy funkcjonowanie wielu instytucji

Do 31 marca 2018 roku ma zakończyć się likwidacja Aresztu Śledczego w Świnoujściu. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podpisał odpowiednie zarządzenie. Osadzeni zostaną przewiezieni do więzienia w Nowogardzie.

Potencjalna likwidacja aresztu z pewnością może pogorszyć funkcjonowanie i współdziałanie wielu instytucji, przede wszystkim sądu, prokuratury, policji czy straży granicznej. Potrzeba transportu konwojów z aresztantami i  osobami doprowadzanymi z innych placówek z pewnością generować może  wysokie koszty finansowe i czas tym czynnościom poświęcony przez funkcjonariuszy policji. Likwidacja

– Pan Prezydent Miasta Świnoujście wyraził duże zaniepokojenie możliwością likwidacji aresztu śledczego w Świnoujściu, czego wyrazem było pismo skierowane do Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobry, z prośbą o dokonanie szczegółowej analizy zasadności pozostawienia w strukturze służby więziennej tej placówki penitencjarnej – informuje Robert Karelus z magistratu.

Aresztu pozbawia miasto ważnej instytucji publicznej, która jest również miejscem pracy i źródłem utrzymania blisko 50 rodzin. Osadzeni częstokroć wykonywali również, bezpłatnie, wiele prac społecznie użytecznych na potrzeby lokalnej społeczności.

 

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.