Strona główna / Lokalne / Przebudowa ul. Wojska Polskiego. Zamiast kostki – będzie asfalt

Przebudowa ul. Wojska Polskiego. Zamiast kostki – będzie asfalt

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego będzie największą z realizowanych w ostatnim czasie, w naszym mieście,  inwestycji drogowych i jedną z najbardziej oczekiwanych. 

To właśnie nią odbywa się największy ruch samochodowy pomiędzy Świnoujściem a naszymi zachodnimi sąsiadami. Ulica nie będzie zamknięta na czas przebudowy, jednak kierowców czeka ruch wahadłowy. Nawierzchnia z kostki zostanie zastąpiona asfaltową.

Ulica Wojska Polskiego przebudowana zostanie na odcinku od granicy polsko-niemieckiej do skrzyżowania z ulicą Leśmiana. Wyremontowane zostaną wszystkie skrzyżowania oraz wybudowane zostanie sprawne odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego. Zagospodarowany zielenią zostanie także pas drogowy. Wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy. Długość odcinka objętego przebudową wyniesie 1568 mb. Nowe oblicze zyskają również skrzyżowanie z ulicą Bałtycką oraz miejsce styku ulicy Wojska Polskiego z niemiecką drogą gminną prowadząca w kierunku Ahlbecku. Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 11. Listopada planowane jest  wyznaczenie  dodatkowych  pasów skrętu w lewo.

Na tę inwestycję  Świnoujście otrzymało dofinansowanie  w wysokości 2 mln 709 tys. euro ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V A .Otrzymana dotacja to aż 85 procent szacowanych kosztów całej inwestycji. Przetarg na wybór wykonawcy jest już ogłoszony. Termin składania ofert mija  26  lutego 2018.

A co z odcinkiem Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą Leśmiana do Matejki?

– Również posiadamy projekt budowlany na ten odcinek ulicy. Zostanie on skorelowany z projektem ZWiK na wymianę sieci wodno –kanalizacyjnej tak, aby bezpośrednio po zakończeniu pierwszego etapu remontu ulicy Wojska Polskiego, rozpocząć remont odcinka do ulicy Matejki – informuje Robert Karelus z magistratu.

 

 

Zobacz również

Gazociąg Baltic Pipe wciągnięty na duński brzeg

Zakończyła się w  operacja wciągania podmorskiej części Baltic Pipe na ląd. Gazociąg został przeciągnięty za …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.