Strona główna / Lokalne / Dzień Kota” w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Pod Żaglami” w Świnoujściu

Dzień Kota” w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Pod Żaglami” w Świnoujściu

 Dzieci z grupy: „Foczki” – 6 latki i „Rybki” – 3 latki z Przedszkola Miejskiego Nr 3 „Pod Żaglami” w Świnoujściu obchodziły wyjątkowe święto – rasowców, dachowców, a i zdarza się, że i bezdomnych KOTKÓW.

Tego dnia przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół a zajęcia i zabawy zdominowała kocia tematyka.  Były wesołe, „miauczące” kocie piosenki, zabawy naśladowcze w formie opowieści ruchowej. Przedszkolaki zgromadziły wiele książek o kotkach, nie tylko domowych, ale i  drapieżnych, zapoznały się z kocimi obyczajami, poznały też wiele ciekawostek z  „kociego” życia np.:, „Po, co kotu wąsy?”.

Na zakończenie zajęć dzieci wysłuchały słuchowiska pt.: „Agnieszka opowiada bajkę” o małym kotku, który szukał swojej mamy. Utrwaliły także wiadomości na temat opieki nad zwierzętami.

Dodatkową atrakcją było wykonanie pięknych „kocich” prac plastycznych.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Zobacz również

Hanna Owczaruk Mistrzynią Polski Młodziczek

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła w dniach 24-25.09.2022 r. złoty medal Mistrzostw Polski …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.