Strona główna / Lokalne / Filmowcy w Świnoujściu. Kręcą kolejny odcinek kryminału

Filmowcy w Świnoujściu. Kręcą kolejny odcinek kryminału

Dziś i jutro (poniedziałek, wtorek) niemiecka ekipa filmowa już kolejny raz będzie w Świnoujściu kręciła zdjęcia do serialu kryminalnego „Der Usedom Krimi – Mutterliebe“. W filmie zagrają także polscy Łukasz Simlat, Tomasz Nowicki oraz Katarzyna Borek. Łukasz Simlat znany jest chociażby z ról m.in. w „U Pana Boga w ogródku”, „Moje córki krowy”, „Belfer”. Przypomnijmy, że w jednym z wcześniejszych odcinków grał również nasz znany aktor Marcin Dorociński.

Zdjęcia kręcone będą m.in. na przeprawie promowej „Bielik” i w Areszcie Śledczym.

„Der Usedom-Krimi” cieszy się w Niemczech olbrzymią oglądalnością, to jeden z najlepszych kryminałów emitowanych w czwartkowe wieczory przez niemiecki program Das Erste – osiąga 6 milionową publiczność.

Zdjęcia do ósmego odcinka serialu na wyspie Uznam trwają już od 13 lutego. Tym razem reżyseruje Uwe Janson, a grają m.in.: Katrin Sass, Rikke Lylloff, Rainer Sellien. Zdjęcia realizowane są m.in. w Świnoujściu i Berlinie.

Morderstwo z zazdrości – czy w obronie własnej? Niedługo przed ostatecznym rozwikłaniem długo toczącego się śledztwa pewien berliński sędzia ginie w niezwykłym wypadku samochodowym… Kulisy tego zdarzenia odkrywają była adwokatka, Karin Lossow (Katrin Sass) i komisarz policji kryminalnej, Ellen Norgaard (Rikke Lylloff).

Dwa odcinki serialu realizowane w ubiegłym roku, także w Świnoujściu, („Winterlicht” i „Geisterschiff”) wyemitowane zostaną na kanale Das Erste jesienią tego roku. Odcinek kręcony obecnie – „Mutterliebe“ – pokazany zostanie w 2019 roku.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.