Strona główna / Lokalne / Spotkanie w Centrum Usługowo- Doradczym

Spotkanie w Centrum Usługowo- Doradczym

W dniu 19.02. br w siedzibie Centrum Usługowo- Doradczego z inicjatywy Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza odbyło się spotkanie Prezesa Polsko Ukraińskiej Izby p. Jacka Piechoty, przedstawicieli agencji pośrednictwa pracy 7 HR z lokalnymi przedsiębiorcami. Prezydenta Miasta reprezentował Paweł Sujka- Zastępca Prezydenta.

Spotkanie koncentrowało się wokół ważnego tematu tj.  zapotrzebowania  firm na pracowników z Ukrainy. Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza dzięki swoim szerokim kontaktom ma możliwość wsparcia świnoujskich przedsiębiorców. W trakcie spotkania pojawiła się propozycja organizacji na Ukrainie giełdy pracy  w trakcie której świnoujscy pracodawcy mieliby możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu  z potencjalnymi  pracownikami .

W spotkaniu uczestniczył również Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej p. Marek Migdal, który poinformował świnoujskich przedstawicieli branży hotelarskiej o planowanej wizycie  touroperatorów z Ukrainy. Touroperatorzy  zaproszeni zostali do Świnoujścia na odbywające się w kwietniu br Baltic Business Forum. Ich wizyta będzie okazją do zaprezentowania miasta jak również  nawiązania współpracy ze świnoujskimi hotelarzami.

Zobacz również

Książka ze Świnoujściem w tle. Nowa powieść twórcy serialu „Czas honoru”

Jest maj 1945. Poniemieckie Świnoujście na wyspie Uznam leży w gruzach. Na ulicach grasują bandy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.