Strona główna / Lokalne / Spotkanie w Centrum Usługowo- Doradczym

Spotkanie w Centrum Usługowo- Doradczym

W dniu 19.02. br w siedzibie Centrum Usługowo- Doradczego z inicjatywy Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza odbyło się spotkanie Prezesa Polsko Ukraińskiej Izby p. Jacka Piechoty, przedstawicieli agencji pośrednictwa pracy 7 HR z lokalnymi przedsiębiorcami. Prezydenta Miasta reprezentował Paweł Sujka- Zastępca Prezydenta.

Spotkanie koncentrowało się wokół ważnego tematu tj.  zapotrzebowania  firm na pracowników z Ukrainy. Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza dzięki swoim szerokim kontaktom ma możliwość wsparcia świnoujskich przedsiębiorców. W trakcie spotkania pojawiła się propozycja organizacji na Ukrainie giełdy pracy  w trakcie której świnoujscy pracodawcy mieliby możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu  z potencjalnymi  pracownikami .

W spotkaniu uczestniczył również Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej p. Marek Migdal, który poinformował świnoujskich przedstawicieli branży hotelarskiej o planowanej wizycie  touroperatorów z Ukrainy. Touroperatorzy  zaproszeni zostali do Świnoujścia na odbywające się w kwietniu br Baltic Business Forum. Ich wizyta będzie okazją do zaprezentowania miasta jak również  nawiązania współpracy ze świnoujskimi hotelarzami.

Zobacz również

Radni Sejmiku o stoczni Gryfia: Zatrzymać likwidację zakładu w Świnoujściu

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego na najbliższej sesji ma podjąć uchwałę – apel „o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.