Strona główna / Lokalne / Spotkanie w Centrum Usługowo- Doradczym

Spotkanie w Centrum Usługowo- Doradczym

W dniu 19.02. br w siedzibie Centrum Usługowo- Doradczego z inicjatywy Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza odbyło się spotkanie Prezesa Polsko Ukraińskiej Izby p. Jacka Piechoty, przedstawicieli agencji pośrednictwa pracy 7 HR z lokalnymi przedsiębiorcami. Prezydenta Miasta reprezentował Paweł Sujka- Zastępca Prezydenta.

Spotkanie koncentrowało się wokół ważnego tematu tj.  zapotrzebowania  firm na pracowników z Ukrainy. Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza dzięki swoim szerokim kontaktom ma możliwość wsparcia świnoujskich przedsiębiorców. W trakcie spotkania pojawiła się propozycja organizacji na Ukrainie giełdy pracy  w trakcie której świnoujscy pracodawcy mieliby możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu  z potencjalnymi  pracownikami .

W spotkaniu uczestniczył również Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej p. Marek Migdal, który poinformował świnoujskich przedstawicieli branży hotelarskiej o planowanej wizycie  touroperatorów z Ukrainy. Touroperatorzy  zaproszeni zostali do Świnoujścia na odbywające się w kwietniu br Baltic Business Forum. Ich wizyta będzie okazją do zaprezentowania miasta jak również  nawiązania współpracy ze świnoujskimi hotelarzami.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.