Strona główna / Lokalne / Piękny jubileusz sportowego klubu. Maraton ma 40 lat [ZDJĘCIA i FILM]

Piękny jubileusz sportowego klubu. Maraton ma 40 lat [ZDJĘCIA i FILM]

Od 40 lat świnoujscy lekkoatleci osiągają sukcesy. Waldemar Guz, Renata Pliś, Anna Harkowska, czy Aleksandra Hołda – to tylko nieliczni znani sportowcy, którzy stawiali swoje pierwsze kroki w klubie Maraton. Trzeba przyznać, że przez lata najwięcej splendoru miastu przynieśli biegacze.

W sobotni wieczór, sportowcy, członkowie klubu, sympatycy i przyjaciele lekkoatletyki spotkali się, aby obchodzić okrągły jubileusz. Była to doskonała okazja do przypomnienia sobie sylwetek założycieli lekkoatletycznego klubu, a także tych którzy przez ostatnie 40 lat stanowili o sile i popularności Maratonu.

Od czasu, gdy pierwszym prezesem klubu Maraton był Marek Popielski, w świnoujskiej lekkoatletyce wiele się zmieniło. W 2017 roku do użytkowania oddano bieżnię lekkoatletyczną  o długości 400 metrów, a także do biegów z przeszkodami (rów z wodą) oraz stanowiska do skoku wzwyż, w dal, trójskoku i o tyczce, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem. W 2018 roku bieżni doczeka się także boisko przy ul. Białoruskiej na Warszowie.

Świnoujski klub Maraton prowadzi szkolenia i systematyczne zajęcia treningowe dzieci i młodzieży w zakresie lekkiej atletyki. Rodzice chętni do zapisania swoich dzieci do klubu mogą kontaktować się telefonicznie z trenerem Januszem Walkowiakiem 510-097-441.

 

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.