Strona główna / Hobby / Harcerskie Zawody Sportowe z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Harcerskie Zawody Sportowe z okazji Dnia Myśli Braterskiej

W dniu 24 lutego 2018 r. X Szczep Harcerski ”Gniazdo” ZHP zapraszając do współpracy III Szczep Harcerski ”Słowianie” ZHR zorganizował turniej z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który harcerze i skauci na całym świecie tradycyjnie obchodzą 22 lutego.

Reprezentanci obu środowisk harcerskich spotkali się o godzinie 14.00 w hali sportowej im. Andrzeja Grubby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta w osobie Przewodniczącego Rady Miasta pana Jana Magdy oraz rodzice zuchów i harcerzy. Na rozpoczęcie turnieju uczestnicy wraz z gośćmi zaśpiewali hymn harcerski, no a po tym rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Najmłodsi, czyli zuchy rozegrali pomiędzy sobą mecz w ”zbijaka” i zaraz  po objaśnieniu zasad ruszyli do boju. W trakcie gry zuchów, pozostałe drużyny rozgrzewały się do zmagań w kolejnych dyscyplinach sportowych. Harcerki rozegrały mecz w siatkówkę, a harcerze w piłkę nożną. Natomiast harcerze starsi i wędrownicy w składach mieszanych rozegrali mecz w siatkówkę.

W sportowej walce osiągnięto następujące wyniki:

Zuchy – gra w zbijaka ZHR vs. ZHP  –  0:2

Harcerki – siatkówka ZHR vs. ZHP – 2:0

Harcerze – piłka nożna ZHR vs. ZHP – 2:7

Harcerze Starsi/Wędrownicy – siatkówka ZHR vs. ZHP – 1:2

Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na dyplomy i drobne upominki. Na koniec, zgodnie z harcerskim obyczajem zawiązaliśmy pożegnalny krąg i przekazaliśmy sobie iskierkę przyjaźni. Po rozwiązaniu kręgu podziękowaliśmy wszystkim za sportową rywalizację i pozytywne emocje. To był dobry dzień, znakomicie psujący do przesłania jakie niesie w sobie Dzień Myśli Braterskiej.

HO Matylda Czuchry

X Szczep „Gniazdo”

/fot. Organizator/

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.