Strona główna / Lokalne / Turniejowy weekend z Akademią Piłkarską Baltica

Turniejowy weekend z Akademią Piłkarską Baltica

W sobotę (24.02) na syntetycznym boisku OSIR drużyna Trampkarzy (2004/05) AP Baltica rozegrała sparingowy mecz z Salosem Szczecin 2004. To zacięte spotkanie zakończyło się zwycięstwem młodych szczecinian 4:1. W pierwszej połowie gra naszej drużyny mogła się podobać, a jej zwieńczeniem była bardzo ładna bramka, którą zdobył Oskar Rożko po prostopadłym podaniu Miłosza Brzozowskiego. Piłkarze Salosu grali jednak bardzo ostro, aż 3 naszych piłkarzy opuściło boisko z powodu kontuzji. Rywale wykorzystali osłabienie naszej drużyny strzelając 4 gole.

Następny sparing AP Baltica rozegra w poniedziałek 5 marca o godz. 17.30, a przeciwnikiem będzie zespół  Insel Usedom Bansin.

Wielkie emocje w tym dniu zgotowała również drużyna Orlików (2007), która uczestniczyła w turnieju w Gutzkow u naszych zachodnich sąsiadów. Zestawienie drużyn wskazywała na wysoki i wyrównany poziom, jednak ambicja i zaciętość w grze naszych zawodników stworzyła wspaniałe widowisko, w którym piłkarskie emocje towarzyszyły do ostatniego gwizdka. Bardzo dobra gra Orlików AP Baltica zaowocowała I miejscem w fazie grupowej z wynikami: AP Baltica: Grimmener SV 6:1, AP Baltica: SV Koserow I 6:2, AP Baltica: SV Gutzkow I 1:1. W półfinale wygrana 3:2 z SV Gutzkow II.
W Finale AP Baltica spotkała się z gospodarzem turnieju SV Gutzkow I, gdzie remisowy wynik z fazy grupowej (1:1) zapowiadał wyrównany mecz. Nasi zawodnicy do końca walczyli o wygraną, jednak w końcowych minutach graliśmy w osłabieniu, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze  i ostatecznie  na tablicy pozostał wynik 3:2, dając nam II miejsce w turnieju. Królem strzelców został Kacper Jasiecki z AP Baltica, ex aequo z zawodnikiem drużyny zwycięskiej. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników.

Również w sobotę odbyły sie ostatnie zmagania naszych najmłodszych adeptów (Skrzatów) w Lidze Mistrzów, którzy pod barwami Bayernu Monachium swoje mecze rozgrywali w Szczecińskiej Football Arenie. Podczas turnieju padło wiele pięknych bramek, które we wspaniałej atmosferze zabawy  stworzyły niezapomniane dla piłkarzy i kibiców widowisko. Mali adepci AP Baltica zdobyli pierwszy swój puchar i otrzymali pamiątkowe medale.

W niedzielę (25.02) drużyna złożona z zawodników z rocznika (2009/2010) Akademii Piłkarskiej Baltica,  wzięła udział w turnieju halowym Fala Cup 2018 w Międzyzdrojach .

Rywalizowało 8 zespołów każdy z każdym.

Mimo, iż nie prowadzono klasyfikacji, zespoły grały oczywiście o zwycięstwo.

Nasz dorobek to 5 zwycięstw,1 przegrana,1 remis.

Wyróżniony został Ignacy Jasiakiewicz piłkarz AP Baltica.

Wyniki meczów:

AP Baltica :Mewa Resko 1-0

AP Baltica: Fundacja APR Zachodniopomorskie Świnoujście 5-0

AP Baltica: Fala Międzyzdroje II 2-1

AP Baltica:ISF Barlinek 0-4

AP Baltica: Jantar Dziwnów 3:0

AP Baltica- Fala Międzyzdroje I 1-1

AP Baltica- Fundacja APR Zachodniopomorskie Świnoujście II 5-0

Brawa dla naszych piłkarzy!

 

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.