Strona główna / Lokalne / Stypendia sportowe. Utalentowani sportowcy ze wsparciem miasta [ZDJĘCIA i FILM]

Stypendia sportowe. Utalentowani sportowcy ze wsparciem miasta [ZDJĘCIA i FILM]

20 uzdolnionych sportowców ze Świnoujścia będzie korzystać z pomocy miasta. Wnioski o przyznanie wsparcia składali prezesi klubów w których trenują. Środki otrzymają wszyscy, którzy odnieśli sukcesy w swoich dziedzinach. Wśród nich są lekkoatleci, zapaśnicy, tenisiści i karatecy.

Młodzi sportowcy spotkali się w poniedziałek z prezydentem miasta Januszem Żmurkiewiczem. Rozmawiali o swoich sukcesach i bolączkach. Rodziców sportowców najbardziej interesowało kiedy w Świnoujściu powstanie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia.

– W tym roku rozpoczynamy budowę hali z basenem przy ulicy Gdyńskiej. A także rozpoczynamy prace nad koncepcją hali widowiskowo-sportowej przy ul. Piłsudskiego. Chcemy zburzyć istniejącą dzisiaj halę i postawić nowoczesny obiekt – zapowiedział Janusz Żmurkiewicz.

W tym roku ze wsparcia miasta będzie korzystać np. Renata Pliś – polska lekkoatletka pochodząca ze Świnoujścia, specjalizująca się w biegach średniodystansowych i reprezentująca klub Maraton, a także Mateusz Niżejewski z klubu Pomorze Świnoujście, który w 2017 roku w Budapeszcie wystartował w mistrzostwach świata seniorów w kick boxingu i w formule kick light (63 kg) zdobył złoty medal.

Komisja przyznała sportowcom roczne stypendia w wysokości od 200 do 650 złotych.

 

Zobacz również

Więcej promów morskich. Ze Świnoujścia chcą pływać kolejni armatorzy promowi

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku ze Świnoujścia zaczną pływać promy armatora Finnlines. Do Świnoujścia …

4 komentarze

 1. Pytam się ilu piłkarzy Floty dostało wyróżnienia ? Nie daliście im nic ! Nie dostaniecie żadnego głosu od kibiców Floty.

  • A jakie flota ma osiągnięcia ???????????????? minęły dobre czasy gdy się za cudze pieniądze bawili ????????????????

   • a jakie osiągnięcia ma reszta „wyróżnionych” ? o przepraszam po sportowej „karierze” mogą zostać „bramkarzami’ przed dyskotekami i remizami.
    PS. kto się bawił to się bawił i dobrze wie za czyje.

 2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Strzeżcie się fałszywych proroków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.