Strona główna / Lokalne / 22-latek musi zapłacić 5000 zł za jazdę po pijaku

22-latek musi zapłacić 5000 zł za jazdę po pijaku

W ręce policjantów świnoujskiej drogówki wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierowca.

W sobotnie przedpołudnie policjanci, którzy patrolowali drogę krajową nr 3, zauważyli kierującego fordem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z popełnionym wykroczeniem udali się za pojazdem, który skręcił w boczną ulicę, zjechał na pobocze, a następnie szybko wysiadł.

Siedzącym za kierownicą okazał się 22-letni świnoujścianin, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkosensorem wykazało zawartość 1,5 promila.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z popełnionym przestępstwem stróże prawa zatrzymali mężczyznę w policyjnej izbie zatrzymań, a po wytrzeźwieniu przedstawili zarzut.

Jego dalszy los leży w rękach sądu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł.

 

 

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.