Strona główna / Lokalne / Ukrainiec wydmuchał 2,5 promila. Mógł doprowadzić do tragedii na drodze

Ukrainiec wydmuchał 2,5 promila. Mógł doprowadzić do tragedii na drodze

Policjanci zatrzymali 28-letniego obywatela Ukrainy, który zdecydował się na jazdę samochodem, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Zatrzymanie to było możliwe dzięki właściwej reakcji przypadkowych świadków zdarzenia, którzy zauważyli, że mężczyzna spożywał alkohol, po czym wsiadł do samochodu i rozpoczął jazdę.

Policjanci podjęli interwencję przy ulicy Wybrzeże Władysława IV, gdzie zgłoszono, iż osoba pod wpływem alkoholu próbuje odjechać samochodem.  Na miejscu zastano dwie osoby, które oświadczyły, że widziały jak mężczyzna wcześniej spożywał alkohol, a następnie wsiadł do samochodu marki Nissan i kawałek odjechał, jednak zgasł mu silnik.

– Wtedy otworzyli drzwi pojazdu, chcąc zapobiec kontynuowaniu przez niego jazdy. Siedzący za kierownicą wysiadł i zaczął oddalać się, dlatego szybko wezwali Policję. Świadkowie wskazali oddalającego się mężczyznę – opowiada asp. szt. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Stróże prawa zatrzymali domniemanego sprawcę, którym okazał się 28-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania oraz innych wymaganych dla kierowcy dokumentów. W związku z popełnionym przestępstwem 28-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał.

Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł. Ponadto za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany kilkusetzłotowymi mandatami.

 

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.