Strona główna / Lokalne / Podsumowanie działań „kaskadowego pomiaru prędkości”

Podsumowanie działań „kaskadowego pomiaru prędkości”

W niedzielę w związku z kończącymi się zimowymi feriami w całym kraju prowadzony był kaskadowy pomiar prędkości. Celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

 

Ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjne były prowadzone również na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Niedzielne kontrole prowadzone były na terenie podległym 12 jednostkom zachodniopomorskiej Policji. Kaskadowy pomiar prędkości był prowadzony w ponad 70 miejscach na wybranych drogach wojewódzkich i drogach krajowych. Według wstępnych ustaleń podczas niedzielnych działań zachodniopomorscy policjanci skontrolowali blisko 900 pojazdów, ujawnili ponad 550 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości i zatrzymali  do kontroli kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W samym Szczecinie policjanci również od wczesnych godzin porannych sprawdzali prędkość,  z jaką poruszają się kierujący po ulicach naszego miasta. Wykorzystywali do tego zarówno ręczne mierniki prędkości, jak i również oznakowane i nieoznakowane wideorejestyratory. Tego dnia funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali dwa blankiety prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz ujawnili około 170 przekroczeń prędkości przez kierujących.

Takie działania z pewnością zostaną powtórzone w najbliższym czasie.  Mamy nadzieję, że będą skuteczną bronią do walki z  „ piratami drogowymi” i ostudzą ich zapał do brawurowej jazdy.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko podczas trwania policyjnych działań.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.