Strona główna / Lokalne / Ukradł perfumy o wartości 8 tys. złotych

Ukradł perfumy o wartości 8 tys. złotych

Kradnąc kosmetyki w sklepie złodziej nie zdawał sobie sprawy , że jest nagrywany przez kamery. Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali 43-latka , gdy przyszedł po kolejne łupy. Za popełnione przestępstwa mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Stróże prawa przestrzegają przed okazjonalnym kupowaniem przedmiotów pochodzących z niewiadomego źródła.

– Kierownik jednego ze sklepów drogeryjnych, mieszczących się na terenie Świnoujścia powiadomił policjantów o kradzieżach wysokiej marki kosmetyków. Sumę strat oszacował na kilka tysięcy złotych. Stróże prawa zabezpieczyli zapis sklepowego monitoringu. Okazało się, że sprawcą był ten sam mężczyzna, który kilka razy przychodził do drogerii i kradł m.in. najdroższe perfumy – informuje asp. szt. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Funkcjonariusze już wiedzieli kim jest sprawca, a jego zatrzymanie było kwestią czasu. 43-letni mieszkaniec Świnoujścia został zatrzymany krótko po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie. Doszło do tego, kiedy nieświadomy zdemaskowania mężczyzna ponownie pojawił się w sklepie i rozglądał po półkach za atrakcyjnymi towarami. Całkowicie zaskoczony 43-latek nie krył swojego zdziwienia widokiem zatrzymujących go mundurowych.

– Policjanci przedstawili świnoujścianinowi łącznie 10 zarzutów kradzieży kosmetyków o wartości ponad 8.000 zł, do których się przyznał. W toku przesłuchania mężczyzna zeznał, że ukradziony w sklepie towar sprzedawał innym osobom w celach zarobkowych. Aktualnie funkcjonariusze ustalają kto był nabywcą tych przedmiotów – tłumaczy asp. szt. Beata Olszewska z policji.

Zgodnie z kodeksem karnym 43-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego. Świnoujscy policjanci przypominają jednak, że odpowiedzialność karna spoczywa nie tylko na złodzieju, ale także na osobie, która rzecz pochodzącą z kradzieży kupiła, czyli paserze.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.