Strona główna / Lokalne / Prezydent wręczył nominację admiralską
Foto: Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent wręczył nominację admiralską

– Polska potrzebuje armii silnej, dobrze wyszkolonej, o wysokim morale, ale też dobrze wyposażonej – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej uroczystości nadania stopni generalskich. – Panowie, to wasza odpowiedzialność – dodał, zwracając się do czternastu wojskowych, którzy odebrali dziś z jego rąk awanse. Na stopień kontradmirała został mianowany komandor Krzysztof Zdonek pochodzący ze Świnoujścia.

Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP zaznaczył, że awanse oznaczają zaufanie ze jego strony, jako Prezydenta i ze strony ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, ale oznaczają też zadania i zobowiązania.- Gratuluję Panom Generałom awansu do grupy stanowiącej absolutną elitę polskiej armii. Ale awans to przede wszystkim zobowiązanie do jeszcze cięższej pracy – podkreślił Andrzej Duda.

Zwrócił też uwagę, że nominacje generalskie przypadają w wyjątkowym, historycznym wręcz momencie. – Otrzymujecie te nominacje w wyjątkowym roku 100. rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości , a także w dniu pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy, którzy do samego końca bronili Ojczyzny, dla których dyshonorem było zgodzić się na PL, jaką wtedy przyniesiono tutaj na sowieckich bagnetach – mówił Prezydent. (KP)

Zobacz również

ECOdESIGN. Odkryj wystawę eko-wzornictwa i bio-produktów w Świnoujściu

W sierpniu br. turyści i mieszkańcy miasta będą mieli możliwość zwiedzenia bezpłatnej wystawy eko-wzornictwa i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.