Strona główna / Lokalne / Prezydent wręczył nominację admiralską
Foto: Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent wręczył nominację admiralską

– Polska potrzebuje armii silnej, dobrze wyszkolonej, o wysokim morale, ale też dobrze wyposażonej – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej uroczystości nadania stopni generalskich. – Panowie, to wasza odpowiedzialność – dodał, zwracając się do czternastu wojskowych, którzy odebrali dziś z jego rąk awanse. Na stopień kontradmirała został mianowany komandor Krzysztof Zdonek pochodzący ze Świnoujścia.

Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP zaznaczył, że awanse oznaczają zaufanie ze jego strony, jako Prezydenta i ze strony ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, ale oznaczają też zadania i zobowiązania.- Gratuluję Panom Generałom awansu do grupy stanowiącej absolutną elitę polskiej armii. Ale awans to przede wszystkim zobowiązanie do jeszcze cięższej pracy – podkreślił Andrzej Duda.

Zwrócił też uwagę, że nominacje generalskie przypadają w wyjątkowym, historycznym wręcz momencie. – Otrzymujecie te nominacje w wyjątkowym roku 100. rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości , a także w dniu pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy, którzy do samego końca bronili Ojczyzny, dla których dyshonorem było zgodzić się na PL, jaką wtedy przyniesiono tutaj na sowieckich bagnetach – mówił Prezydent. (KP)

Zobacz również

Pomoc psychologiczna na wyciągnięcie ręki. Ma zapobiegać poważniejszym kryzysom. Powstaje Regionalne Pogotowie Kryzysowe

Wypadek samochodowy, nagła strata bliskiej osoby, ciężka choroba, pożar, bankructwo firmy może wywołać poważny kryzys …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.