Strona główna / Lokalne / Nie ma chętnych na obiekt PSS Społem. Już wiemy dlaczego

Nie ma chętnych na obiekt PSS Społem. Już wiemy dlaczego

Przy ulicy Roosvelta był niegdyś sklep Społem, później Leader Price, a przez 10 lat pomieszczania od Społem wynajmował supermarket Polo Market. Od dłuższego czasu obiekt stoi niezagospodarowany, a mieszkańcy os. Posejdon patrzą na niego z nostalgią i pytają -dlaczego nikt nie jest zainteresowany jego dzierżawą. Sprawą zainteresował się nawet prezydent miasta.

Nie jest prawdą, że magistrat zażądał od właściciela obiektu zabezpieczenia miejsc postojowych.

W piśmie skierowanym do prezydenta miasta, prezes PSS Społem Piotr Kłapacz tłumaczy, że powodem braku zainteresowanych jest duża ilość supermarketów w mieście, a liczna konkurencja nie pozwala na osiąganie zadowalających wyników finansowych.

– Niestety stale rosnąca konkurencja na lokalnym rynku, spowodowana głównie powstaniem takich podmiotów jak: Lidl, Intermarche, Kaufland, czy rosnąca liczba sklepów biedronka, spowodowały taki efekt, że nawet ogromna sieć handlowa powstała wyłącznie z polskiego kapitału, uznała że nie jest w stanie kontynuować działalności przy coraz bardziej pogarszającej się rentowności – przyznaje Piotr Kłapacz.

PSS Społem prowadziła szereg rozmów, aby zagospodarować tę placówkę: z Biedronką, Stokrotką, Dino i innymi firmami. Niestety, żadna nie zdecydowała się na otwarcie tam swojego sklepu.

PSS Społem posiada w Świnoujściu trzy sklepy pod marką własną: Stodoła, Kormoran i Pasaż.

Nasz komentarz: Właściciele supermarketów są wymagającymi klientami. To nie pierwszy przypadek, gdy  wyprowadzają się z wynajmowanych obiektów, które nie spełniają już współczesnych oczekiwań. Obiekt przy ul. Roosvelta podzielił los dwupoziomowego obiektu przy ul. Matejki, który niegdyś był wynajmowany od SM Słowianin przez Biedronkę. Dziś właściciele supermarketów decydują się na budowę własnych sklepów, z wygodnym parkingiem, wygodną rampą dla dostawców towarów, bez barier architektonicznych i przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

11 komentarzy

 1. Uważam że SPOŁEM powinno obiekt sprzedać, Według mojej wiedzy był to jedyny pawilon handlowy w centrum oś Posejdon. Tracą na tym zarówno mieszkańcy którzy zakupy muszą robić w centrum Świnoujścia -treacą osoby wynajmujące kwatery wczasowiczom bo wczasowicze będa wybierali pokoje bliżej centrum bdzie sieć handlowa jest pod przysłowiową „ręką” i w końcu okolica nie stanowi atrakcji dla wczasowiczów bo po zakup podstawowych artykułów spożywczych takich jak chleb ,maslo trzeba jechać autobusem lub samochodem do centrum miasta

 2. ci biedni emeryci nie zaoszczedzili w sezonie na wynajmie to po pierwsze a po drugie ,niemcy by kupowali,też mi argument to rubcie im zakupy z dowozem do domu

 3. Społem i wszystko jasne :-))

 4. obniżyć cene za wynajem i na pewno ktoś chętny się pojawi, a nie cena z kosmosu

 5. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Bo przybłedy nie płacą podatków, wiec jak Polscy sprzedawcy maja konkurować?

 6. „Społem” zatrzymało się na modelu handlu z poprzedniego systemu. Przez 30 lat patrzyli jak rośnie im konkurencja i NIC nie zrobili, może liczą, że komuna jeszcze wróci i znowu będzie reglamentacja i puste regały?

 7. To jest skandal jak można traktować mieszkańców tego osiedla Najwięcej na tym osiedlu jest starszych ludzi którzy mają problemy z poruszaniem się pozatym nie ma już sił aby jechali do innych sklepów i stali w tych kolejkach Muszą jeździć autobusami od autobusu jest daleko wszędzie a potem wrócić autobusem kto ma tyle siły Prezytent Świnoujścia tylko buduje rozbudowuje żeby zysk przynosiło a o mieszkańcach zapomina tych co się starzeją Nie ma litości nikt się nie wstawił za tych ludzi Co za politykę się prowadzi w tym mieście A gdzie jest szacunek do ludzi starszych czy ktoś myśli o nich Jest sklep prywatny tam nic praktycznie nie ma oprócz alkoholu do woli i drożyzna A przecież wiemy dokładnie że Ci ludzie żyją z emerytury Do wreszcie się zlituje nad tymi mieszkańcami czy tak dużo trzeba żeby powstał tam sklep Trochę dobrej woli. WSPOMNOC MOŻNA ŻE NA TYM OSIEDLU są tez wczasowicze i Ci ludzie mają tez jakieś potrzeby żeby kupić wszyscy muszą są zmuszeni robić zakupy w mieście i kto tu mówi że się nie opłaca ,nie wspomnialam ze mieszkancy Ktorzy przyjezdzaja od strony niemiec tez by napewno kupywali to byl sklep pierwszy i jedyny na tym osiedlu taki duzy.Napewno sklep przynosił by ZYSKI.Mysle że to jest temat do telewizji Uwagi !!!Mam nadzieję że to nie zostanie bez echa

 8. ciekawe za ile chcieli to dzierżawić najemcy – bo to też może mieć duże znaczenie 🙂

 9. rada : wyburzyć i postawić kasyno !

 10. I bardzo dobrze kultura sprzedaży jest bardzo waznap

 11. Jak już poruszyliście temat pawilonów handlowych Społem to zapytajcie prezesów w/w spółdzielni co zamierzają lub czy wogóle coś zamierzają zrobić z Kormoranem .Czasy się zmieniają a tam jakby zatrzymał się
  w 1990.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.