Strona główna / Lokalne / Zakaz handlu w niedzielę. Co będzie czynne w Świnoujściu?

Zakaz handlu w niedzielę. Co będzie czynne w Świnoujściu?

Przed nami pierwsza niedziela z ograniczonym handlem. Nie będą czynne wszystkie supermarkety należące do sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Intermarche, Stokrotka, Polomarket, Netto i Społem. Zamknięty będzie pasaż handlowy Uznam, Stop.Shop, a w galerii handlowej Corso będzie otwarte tylko kino.

Decyzją parlamentarzystów od 1 marca 2018 handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany – początkowo do dwóch niedziel w miesiącu. W 2019 roku handel będzie mógł odbywać się w jedną niedzielę w miesiącu, a od 2020 roku zakaz będzie obowiązywał we wszystkie niedziele.

Zakaz nie obejmuje małych sklepów w których mogą pracować właściciele, a także punkty na dworcach. Czynne mogą być restauracje, kawiarnie, inne lokale gastronomiczne, stacje benzynowe, apteki, sklepy z pamiątkami i kwiaciarnie.

Galeria handlowa Corso nie zdecydowała się nie otwarcie części restauracyjnej, chociaż ustawa dopuszcza taką możliwość. W obiekcie funkcjonują: Bubble Tea, Grycan, Buffet, Sofra Doner Kebab, Yogo Factory i Columbus Caffe. Wszystkie punkty będą zamknięte w najbliższą niedzielę. Otwarte będzie jedynie kino.

 

 

Zobacz również

Zakład opiekuńczy prosi o planszówki i książki. Zaprasza na kiermasz

ZOD FREGATA sp. z o.o. świadczy usługi pielęgnacyjno–opiekuńcze dla osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych, ze znacznym …

2 komentarze

  1. Zakaz handlu w niedziele w kurortach turystycznych, jak rowniez przy granicy nie powinien dotyczyc przepisow o zakazie handlu. Niedokladnie to wszystko zostalo przemyslane.

  2. zapraszamy na rynek przy wojska polskiego, conajmniej połowa stanowisk będzie otwarta 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.