Strona główna / Lokalne / Droga krzyżowa przejdzie ulicami miasta

Droga krzyżowa przejdzie ulicami miasta

Świnoujścianie rozpoczną wyjątkową procesję 23 marca (piątek) o godz. 19.00 sprzed kościoła pw. NMP Gwiazdy Morza. Idąc ulicami Świnoujścia będą wspominać mękę Jezusa Chrystusa. Droga krzyżowa zakończy się w kościele pw. Bł. Michała Kozala przy ul. Gdańskiej.

Kierowcy muszą przygotować się, że w trakcie trwania procesji będą kierowani przez policję objazdami. Należy także wziąć pod uwagę, że z powodu drogi krzyżowej, autobusy miejskie mogą zmienić trasę przejazdu lub być opóźnione.

Którędy w tym roku przejdzie Droga Krzyżowa? Wierni ruszą ulicą Piastowską w stronę Konstytucji 3 Maja, skręcą w ul. Matejki, przetną skrzyżowanie z ul. 11 listopada i dotrą do kościoła przy ul. Gdańskiej.

To już tradycja, że w Wielki Piątek mieszkańcy Świnoujścia biorą udział w drodze krzyżowej.  Wierni przechodzą ulicami miasta rozważając kolejne stacje. Rokrocznie w wydarzeniach biorą udział setki wiernych, duchowni, mieszkańcy, ministranci czy kółka i grupy modlitewne. Tradycją Wielkiego Piątku jest, że w kościołach nie są odprawiane msze święte, tylko Liturgia Męki Pańskiej.

Zobacz również

Warto postawić na transport towarów koleją. Planeta nam za to podziękuje

Kolej jest najbardziej ekologiczną formą transportu towarów, generującą najmniejszy ślad węglowy – przekonują zgodnie od …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.