Strona główna / Lokalne / Droga krzyżowa przejdzie ulicami miasta

Droga krzyżowa przejdzie ulicami miasta

Świnoujścianie rozpoczną wyjątkową procesję 23 marca (piątek) o godz. 19.00 sprzed kościoła pw. NMP Gwiazdy Morza. Idąc ulicami Świnoujścia będą wspominać mękę Jezusa Chrystusa. Droga krzyżowa zakończy się w kościele pw. Bł. Michała Kozala przy ul. Gdańskiej.

Kierowcy muszą przygotować się, że w trakcie trwania procesji będą kierowani przez policję objazdami. Należy także wziąć pod uwagę, że z powodu drogi krzyżowej, autobusy miejskie mogą zmienić trasę przejazdu lub być opóźnione.

Którędy w tym roku przejdzie Droga Krzyżowa? Wierni ruszą ulicą Piastowską w stronę Konstytucji 3 Maja, skręcą w ul. Matejki, przetną skrzyżowanie z ul. 11 listopada i dotrą do kościoła przy ul. Gdańskiej.

To już tradycja, że w Wielki Piątek mieszkańcy Świnoujścia biorą udział w drodze krzyżowej.  Wierni przechodzą ulicami miasta rozważając kolejne stacje. Rokrocznie w wydarzeniach biorą udział setki wiernych, duchowni, mieszkańcy, ministranci czy kółka i grupy modlitewne. Tradycją Wielkiego Piątku jest, że w kościołach nie są odprawiane msze święte, tylko Liturgia Męki Pańskiej.

Zobacz również

Dbajmy o zieleń! Narzekamy na innych, ale nie jesteśmy wcale lepsi

Mieszkańcy miasta niejednokrotnie skarżą się na samochody należące do turystów, którzy parkują na zieleńcach i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.