Strona główna / Lokalne / Wycinka drzew w dzielnicy nadmorskiej. Miasto powiadomiło policję

Wycinka drzew w dzielnicy nadmorskiej. Miasto powiadomiło policję

Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska powiadomiła dziś policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy usuwaniu drzew na odcinku od ulicy Małachowskiego do Prusa.

– Chodzi o usunięcie więcej większej ilości drzew i krzewów, niż miasto zleciło i na ile zezwalały decyzje odpowiednich organów – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Według szacunków pracowników nadzorujących tę inwestycję, wykonawca dodatkowo usunął zieleń z jeszcze około 500 metrów kwadratowych, na które nie miał zgody ani zlecenia.

O sprawie został poinformowany również Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego. Jeszcze w tym tygodniu na miejscu ma być przeprowadzona wizja lokalna, a biegli mają oszacować wartość powstałej szkody w środowisku przyrodniczym.

– O sprawie będziemy informowali mieszkańców na bieżąco – dodaje Robert Karelus.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Zakład opiekuńczy prosi o planszówki i książki. Zaprasza na kiermasz

ZOD FREGATA sp. z o.o. świadczy usługi pielęgnacyjno–opiekuńcze dla osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych, ze znacznym …

7 komentarzy

  1. Zaraz – o tej sprawie pisali radni SLD w interpelacji. A jakby nie napisali, to co? Nie byłoby sprawy?

  2. A więc jednak radni SLD mieli rację!!! To oni zwrócili uwagę w interpelacji że wycinka poszła za daleko! Brawo radni SLD, nie odpuszczajcie, bo inaczej samowolka będzie trwała dalej.

  3. No proszę a Prezydent był tak przekonamy, E wszystko jest w porządku ???? a SLD tylko nie potrzebnie o tym mówi i znowu się czepia biednego pana prezydenta ????

  4. Może policja powinna zainteresować się również tym kto wyciął wszystkie drzewa na wysokości kompleksu Baltic Park Plaża tylko po to by mieć widok na morze?

  5. ,,Według szacunku pracowników nadzorujących tę inwestycję wykonawca …. Właśnie widać efekt nadzoru zza biurka.

  6. Zły Lewak Komunista

    To jest jakiś żart? Najpierw każą wycinać, a teraz się zrobił szum medialny i winny wykonawca? Co za geniusz to wymyślił?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.