Strona główna / Lokalne / Samorząd Świnoujścia walczy z próchnicą u dzieci. Rusza specjalny program

Samorząd Świnoujścia walczy z próchnicą u dzieci. Rusza specjalny program

Rusza program leczenia próchnicy u dzieci, zapłaci za niego samorząd. Każde dziecko, które ukończyło 12 rok życia przejdzie badanie stomatologiczne i ocenę stanu higieny jamy ustnej, w razie potrzeby zostanie wykonane zdjęcie pantomograficzne RTG. Dentyści zalakują także dzieciom „siódemki”.

Choroba próchnicowa zębów uznana jest za chorobę społeczną, ponieważ jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń cywilizacyjnych.

Zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia jest jednym z najważniejszych zadań samorządu wynikającym z ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Na realizację programu polityki zdrowotnej w latach 2018-2020 zaplanowano środki finansowe w wysokości 209.810 zł.

Populacją docelową stanowią dzieci, które ukończyły 12 rok życia urodzone w latach: 2005, 2006 i 2007 uczęszczające do szkół w Świnoujściu, ich rodzice/ opiekunowie prawni oraz nauczyciele i pedagodzy. Do programu zaproszonych zostanie łącznie 1070 dzieci.

Świadczenia podczas wizyty w gabinecie obejmują w pierwszej kolejności wykonanie przez dentystę badania stomatologicznego w celu określenia stanu jamy ustnej i potrzeb leczniczych, który dopiero zdecyduje o konieczności wykonania zdjęcia RTG pantomograficznego oraz przy braku przeciwwskazań lakowanie siódemek.

Zobacz również

Krwiodawstwo. Nasi żołnierze oddali 30 litrów krwi dla potrzebujących saperów

Blisko 30 litrów krwi oddali żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej z 8. Flotylli Obrony …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.