Strona główna / Lokalne / Uwaga na fałszywych policjantów!

Uwaga na fałszywych policjantów!

Choć wydawać by się mogło, iż coraz trudniej oszukać kogoś, podszywając się pod policjanta, to jednak wciąż są tacy, którzy próbują w ten sposób okraść starsze osoby. O próbie oszustwa metodą „na policjanta” zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom.

Oszuści cały czas nie rezygnują z prób okradania seniorów. Na szczęście coraz więcej starszych osób już zna ich metody i nie daje się nabrać.  Dziś policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymali niepokojące zgłoszenie w sprawie próby wyłudzenia pieniędzy.  Do seniorki na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, przedstawiając się jako policjantka i podając jednocześnie swój numer legitymacji służbowej. W trakcie rozmowy poinformowała, że Policja rozpracowała szajkę oszustów, podrabiających dowody osobiste oraz uprzedzając, że jej telefon jest na podsłuchu. Dodała, że na jej nazwisko został wzięty kredyt w wysokości 120.000 zł, dlatego powinna współpracować celem odzyskania pieniędzy. Rozmówczyni zaczęła instruować starszą panią, jak ma wciskać gwiazdki i kropki na aparacie telefonicznym. Seniorka, podejrzewając, że ma do czynienia z oszustką, natychmiast rozłączyła się i o wszystkim poinformowała synową, a ta skontaktowała się z oficerem dyżurnym miejscowej komendy Policji.

Świnoujścianka na szczęście nie dała się zwieść. Przypominamy, że policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców i nie domagają się od nich pieniędzy na prowadzenie swoich działań, nie oferują też „zabezpieczenia” gotówki. Więc jeśli ktoś zadzwoni z taką ofertą, to na pewno jest oszust. Apelujemy o ostrożność!

Krewni osób starszych – dzieci i wnuki, powinni również cały czas uświadamiać swoich seniorów o sposobach działania tego typu przestępców. Im więcej osób będzie wiedziało o tych metodach, tym większa szansa, że złodzieje nie zbiją majątku na naszych oszczędnościach.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.