Strona główna / Lokalne / Uwaga na fałszywych policjantów!

Uwaga na fałszywych policjantów!

Choć wydawać by się mogło, iż coraz trudniej oszukać kogoś, podszywając się pod policjanta, to jednak wciąż są tacy, którzy próbują w ten sposób okraść starsze osoby. O próbie oszustwa metodą “na policjanta” zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom.

Oszuści cały czas nie rezygnują z prób okradania seniorów. Na szczęście coraz więcej starszych osób już zna ich metody i nie daje się nabrać.  Dziś policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymali niepokojące zgłoszenie w sprawie próby wyłudzenia pieniędzy.  Do seniorki na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, przedstawiając się jako policjantka i podając jednocześnie swój numer legitymacji służbowej. W trakcie rozmowy poinformowała, że Policja rozpracowała szajkę oszustów, podrabiających dowody osobiste oraz uprzedzając, że jej telefon jest na podsłuchu. Dodała, że na jej nazwisko został wzięty kredyt w wysokości 120.000 zł, dlatego powinna współpracować celem odzyskania pieniędzy. Rozmówczyni zaczęła instruować starszą panią, jak ma wciskać gwiazdki i kropki na aparacie telefonicznym. Seniorka, podejrzewając, że ma do czynienia z oszustką, natychmiast rozłączyła się i o wszystkim poinformowała synową, a ta skontaktowała się z oficerem dyżurnym miejscowej komendy Policji.

Świnoujścianka na szczęście nie dała się zwieść. Przypominamy, że policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców i nie domagają się od nich pieniędzy na prowadzenie swoich działań, nie oferują też “zabezpieczenia” gotówki. Więc jeśli ktoś zadzwoni z taką ofertą, to na pewno jest oszust. Apelujemy o ostrożność!

Krewni osób starszych – dzieci i wnuki, powinni również cały czas uświadamiać swoich seniorów o sposobach działania tego typu przestępców. Im więcej osób będzie wiedziało o tych metodach, tym większa szansa, że złodzieje nie zbiją majątku na naszych oszczędnościach.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Pomoc psychologiczna na wyciągnięcie ręki. Ma zapobiegać poważniejszym kryzysom. Powstaje Regionalne Pogotowie Kryzysowe

Wypadek samochodowy, nagła strata bliskiej osoby, ciężka choroba, pożar, bankructwo firmy może wywołać poważny kryzys …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.