Strona główna / Lokalne / Palma na pl. Wolności…. długo nie postała

Palma na pl. Wolności…. długo nie postała

Ponad 1,5 metrową wielkanocną palmę skradziono z Placu Wolności, a drugą uszkodzono.

– Za chwilę będziemy sadzić kwiaty, montować kolejne świąteczne ozdoby. W tej sytuacji zadajemy sobie pytanie, jak długo wytrzymają? – mówią pracownicy Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Świnoujście.

W piątek na placu zamontowano 10 wielkanocnych palm. Dziś po jednej z nich został już tylko pusty maszt, a z drugiej złodzieje wyrwali część ozdób. Straty wstępnie oszacowano na 300 – 400 złotych. Sprawa została zgłoszona policji.

– Najwyraźniej niektórym wydaje się, że jak coś znajduje się w przestrzeni publicznej, to można to ukraść lub z niszczyć – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. –Ludzie wkładają swoją pracę, nasze wspólne- mieszkańców-  pieniądze, staramy się, żeby na święta było ładnie, a tu proszę…To przykre.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

Jeden komentarz

  1. A gdzie monitoring miejski chyba rejestrowanie takich zdarzeń to jego zadanie?Więc z ustaleniem sprawców nie powinno być problemu.Chyba że ten monitoring za kupę kasy to ścięta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.