Strona główna / Lokalne / W nowych autobusach wygodnie pojedziesz i naładujesz telefon komórkowy

W nowych autobusach wygodnie pojedziesz i naładujesz telefon komórkowy

Zgodnie z zapowiedziami, trzy nowe autobusy Solaris Urbino 12 z napędem Diesla dotarły dziś do Świnoujście. Wszystkie spełniają wymogi emisji spalin Euro 6.

– W środku zamontowane są urządzenia USB, z których mogą korzystać pasażerowie chociażby po to, aby podładować baterię telefonu komórkowego. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta – Na ulice naszego miasta autobusy wyjadą po świętach. Będą obsługiwały linie na lewobrzeżu.

W tej chwili trwa procedura odbiorów autobusów. Pojazdy muszą jeszcze zostać zarejestrowane i ubezpieczone.

Kolejne trzy nowe autobusy, tym razem z napędem hybrydowym, w układzie silnik wysokoprężny Diesel/silnik elektryczny, pojawią się do końca czerwca tego roku. Mają trafić na linie obsługujące dzielnicę nadmorską.

Pojazdy elektryczne to ekologiczna przyszłość transportu zbiorowego w miastach, a hybrydy to pierwszy krok w tym kierunku. Warto podkreślić, że Świnoujście należy do pionierów w województwie we wdrażaniu tej technologii.

Koszt zakupu wszystkich nowych autobusów to 8,9 mln złotych, z czego ponad 3,5 mln złotych to dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś Priorytetowa IV Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Kolejne 3,7 mln złotych to dofinansowanie Budżetu Miasta.

BIK UM Świnoujście

Fot. KA

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Jeden komentarz

  1. Brawa dla Pani Joanny Agatowskiej za świetny pomysł z ladowarkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.