Strona główna / Lokalne / Tragedia na przeprawie promowej. Klapa promu zmiażdżyła psa

Tragedia na przeprawie promowej. Klapa promu zmiażdżyła psa

Do wypadku doszło w niedzielę na przeprawie w centrum miasta. Prom dopłynął do nabrzeża i zaczął opuszczać klapy. W tym czasie pod rampę wszedł pies. Załoga promu nie zdążyła zareagować. Ciężka klapa dosłownie zmiażdżyła zwierzaka.

Piesek schodził z promu klapą pasażerską, gdy klapa samochodowa już była z pół metra nad ziemią, nagle pod nią wszedł.

Nie udało się uratować psiaka. Osoby, które widziały sytuację nie obwiniają obsługi promu, bo pomimo zamontowanych kamer, widok ze sterówki jest ograniczony. Jednak po chwili dodają – a co by się stało, gdyby to nie był pies, a małe dziecko?

Żegluga Świnoujska powinna wyposażyć cumowników w radiotelefony, aby mogli właśnie w takich sytuacjach komunikować się z kapitanem promu na sterówce i w porę reagować.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

9 komentarzy

 1. dlatego najpierw powinni wypuszczać samochody a dopiero potem pieszych

 2. Bardzo współczuje z powodu pieska.

 3. Gdyby to było małe dziecko to też to by była tragedia!

 4. Dla bezpieczeństwa wszystkie klapy powinny otwierać się jednocześnie albo samochodowe powinny być opuszczane pierwsze. To cud, że jeszcze nie zginęło tam chociażby dziecko. UDT powinien się temu przyjrzeć bo taka konstrukcja jest błędna.

 5. Zawsze się spieszą. Powinni obie klapy otwierać równocześnie, albo najpierw dla aut, potem dla ludzi, albo dla samochodów dopiero, jak upewnią się, że już wszyscy wyszli i są w bezpiecznej odległości. To wina obslugi. Po coś w końcu tam są.

 6. Pisalem o tym w 2016 i 7 do zarzadcy promow w Swinousciu jak i na portalu.To cud ,ze tam jeszcze nikt nie zginol.Tam nikt nie przestrzega przepisow.Pisalem o łączności pomiedzy pracownikami itd.O niebezpieczenstwie dla pieszych w trakie schodzenia z promu.Bez odpowiedz?Napisalem Im ,ze bede pamietal i przypomne jak cos sie wydarzy.Nawet nie reagowali na fakt,ze kierowcy nie odpinaja pasów w trakcie przeprawy ,piesi przechodza.
  pomiedzy samochodami

  • I co z tego że mają pasy zapięte jak odległość między pojazdami jest tak mała że drzwi nie można otworzyć i opuścić pojazd To jest niezgodne z prawem morskim dotyczące promów towaro- pasażerskich

 7. A co robi obsluga na promie, czy dla bezpieczeństwa nie powinien pracownik pilnować by klapa bezpiecznie się opuściła? Ktoś powinien za to iść do kryminału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.