Strona główna / Lokalne / Z okazji 100-lecia niepodległości. Specjalny pociąg przyjedzie na stację w Świnoujściu
Polski pociąg pancerny

Z okazji 100-lecia niepodległości. Specjalny pociąg przyjedzie na stację w Świnoujściu

Świnoujście przygotowuje się do tegoroczne uroczystości z okazji 100. rocznicy uzyskania niepodległości. Swój wkład będzie także miała Marynarka Wojenna.

Plan uroczystości jest aktualnie w przygotowaniu. Odbywają się w tej sprawie spotkania z udziałem przedstawicieli miejskich instytucji kultury oraz administracji państwowej, samorządowej oraz organizacji pozarządowych.

– Na pewno dużym wydarzeniem będzie przygotowywana przez Świnoujska Organizacje Turystyczna impreza pod nazwą „Pociąg do Niepodległości” – mówi Robert Karelus z magistratu.

Na stację w Świnoujściu ma wjechać parowóz ze starymi wagonami. Marynarka Wojenna z kolei chce przygotować paradę okrętów wojennych. Jednostki miałyby wypłynąć w szyku z portu w Świnoujściu na Zatokę Pomorską.

 

Zobacz również

Niedzielski: od wtorku testy antygenowe można przeprowadzać w POZ, resort będzie je podawać w codziennych statystykach od środy

Od wtorku testy antygenowe można już przeprowadzać w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, prezes NFZ wydał zarządzenie …

3 komentarze

  1. A co to się takiego niebywałego wydarzyło w Swinemünde w 1918? Przecież my nie odzyskiwaliśmy wtedy niepodległości więc czy jest sens robić takie szopki..?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.