Strona główna / Lokalne / Posypały się mandaty za szybką jazdę

Posypały się mandaty za szybką jazdę

W sobotę 24 marca 2018 roku świnoujscy policjanci przeprowadzili na terenie miasta działania „Prędkość”. Akcja miała na celu przeciwdziałanie kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań Policji. Akcja „Prędkość”, to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest właśnie walka z piratami drogowymi.

W sobotę 24 marca 2018r policjanci świnoujskiej drogówki po raz kolejny prowadzili działania na terenie miasta, zmierzające do wyeliminowania uczestników ruchu drogowego zagrażających bezpieczeństwu. Akcja miała na celu ograniczenie zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe, a także wyrabianie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna.

Tego dnia zatrzymano do kontroli i ukarano sześciu kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością.  Oprócz mandatów, na kontach tych kierowców zostały zapisane punkty karne, które zostaną anulowane dopiero po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia. W większości z tych przypadków kierujący pojazdami mieli świadomość popełniania wykroczenia, jednak, jak sami przyznali, pośpiech zwyciężył z rozsądkiem.

Zauważalne jest zwiększenie świadomości i kierowcy coraz częściej zdejmują nogę z gazu. Nadal jednak zbyt wielu z nich jeździ za szybko, co jest szczególnie niebezpieczne przy przejściach dla pieszych. Zderzenie człowieka z pędzącym autem zazwyczaj kończy się tragicznie.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

 

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

Jeden komentarz

  1. jak dobrze, że istnieje Yanosik. Jest skuteczny bo już od lat nie dostałem mandatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.