Strona główna / Lokalne / To raczej nie sumienie. Złodziej oddał wielkanocną palmę!

To raczej nie sumienie. Złodziej oddał wielkanocną palmę!

Tego jeszcze nie było. Jedna z wielkanocnych palm zamontowanych na Placu Wolności po kilku godzinach wróciła na swoje miejsce! Złodziej prawdopodobnie wystraszył się, gdy przeczytał, że na placu jest kamera i że urząd powiadomił policję.

Palmy zostały zamontowane w miniony piątek. Wczoraj rano pracownicy firmy, którzy zajmują się montowaniem świątecznych ozdób zauważyli, że jedna zniknęła. Miała 1,5 metra wysokości. Natomiast z drugiej palmy złodziej/złodzieje ukradli kilka elementów, z których była złożona.

Do godziny 13. pracownicy byli na placu. Potem pojechali w inne miejsce. Gdy koło 18. wrócili ponownie na plac zauważyli, że skradziona palma znów jest na swoim miejscu.

Trudno uwierzyć, że złodzieja ruszyło sumienie. Raczej wystraszył się, gdy w mediach przeczytał, że na placu jest monitoring, a pracownicy urzędu zgłosili sprawę na policję.

Co ciekawe, co prawda zamontowanie palmy na maszcie nie trwa długo, jednak złodziej wykazał się dużą desperacją. W końcu zrobił to w biały dzień, na oczach dziesiątek przechodniów. Z pewnością wiele osób go widziało, ale nie zwróciło uwagi, przypuszczając, że to firma montuje nową palmę w miejsce tej skradzionej.

Fot. UM

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.