Strona główna / Lokalne / Wycinka drzew pod budowę promenady. Radni SLD zadają pytania

Wycinka drzew pod budowę promenady. Radni SLD zadają pytania

Czy cisy rosnące przy ul. Prusa można było przesadzić? Czy promenada w dzielnicy nadmorskiej faktycznie jest potrzeba mieszkańcom, a także o koszt budowy „Promenady Zdrowia” i modernizację starej promenady – to główne pytania podnoszone przez świnoujskich radnych SLD.

Spotkanie z dziennikarzami zorganizowano we wtorek przy ul. Żeromskiego. Radni zapewniali, że nie mieli świadomości o skali wycinki drzew podnosząc rękę za planami budowy promenady. Jak tłumaczyli, ich klubowy kolega Stanisław Bartkowiak zmierzył szerokość wycinki i w ich opinii wycięto za dużo drzew. W tej sprawie złożono już interpelację do Prezydenta Świnoujścia.

– Nikt z nas nie uchyla się od odpowiedzialności za przyjęcie Planu Zagospodarowania Przestrzennego, które miało miejsce w roku 2010. Ten plan nie opisywał dokładnie i szczegółowo tego co będzie realizowane 8 lat później. (…) Liczymy, że otrzymamy szczegółowe informacje na zadaną przez nas interpelację – mówiła Joanna Agatowska do dziennikarzy.

Przypomnijmy, urzędnicy magistratu w sprawie wycinki drzew nie objętych planem zawiadomili Urząd Marszałkowski, wezwano policję i zorganizowano wizję lokalną. Pod dokładnym sprawdzeniu okazało się, że bez pozwolenia usunięto drzewa z pasa o szerokości od 1 do 4 metrów – w sumie 53 drzew z powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Wśród nich są przede wszystkim sosny oraz topole.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

17 komentarzy

 1. Bełkot bełkot i nic wiecej!!!! Nawet słuchać tych bzdur się nie da .

 2. Radni sld, będzie jeszcze wycinka drzew, jak będą budować tunel. Już trzeba protestować, bo może być za późno. Czy tu lepiej nie protestować, bo za tunelem jest zbyt dużo mieszkańców i propagandowo wypadło by słabo.

 3. Zgadzam się Stanowczo z opinią Warana Stanowczego. Nic więcej nie trzeba dodawać, bo Waran Stanowczy napisał, co trzeba.

 4. A gdzie reszta radnych? Tchórz ich obleciał? Aaaa, zapomniałem: PiS, Platforma i Grupa Morska to Koalicja Pana Prezydenta, dlatego siedzą cicho 🙂

 5. Dość tego prezydenta! Czas na zmiany

 6. Flaki się przewracają jak słyszę o drzewach na wydmach i zadymiarzy z SLD błazenada proszę państwa

 7. Ale dno.Ile można odgrzewać te same kotlety.Widać czują się winni.
  A babcia Agatowska powinna wziąć się za gotowanie świątecznego żurku.
  Jak się nie podoba to oddać ciepłe posadki w samorządzie.

  • Ciepłe posadki to mają ludzie z Grupy Całej Wstecz łącznie z upadłą N., misiewicze z PiS, a PO to też jest materiał na duży artykuł. O czym więc mowa? Chcesz dalej KIZIU ciągnąć tą dyskusję?

   • Nie mów ,że Agatowska i Teterycz nie mają ciepłych posadek,wystarczy spojrzeć ile zarabiają jako pracownicy OSiR.I co robią? Jak widać z aktywności tej pierwszej siedzą na facebooku.

  • Waran Stanowczy

   KIZIU – Karsibór piękna wyspa. Chętnie tam jeżdżę. Bo ja potrafię dostrzec piękno tej wyspy w przeciwieństwie do BETONOWEJ koalicji. Natomiast panu Panie Cała Wstecz pseudo Kiziu radzę udać się czym prędzej do jakiejś zadymionej dziury w centralnej Polsce, z kominami, smogiem i całym badziewiem – czyli z tym w co chcecie zmienić moje ukochane Świnoujście.

 8. Brawo dla radnych SLD. Nie chowacie się jak reszta koalicji PO-PIS-GM przed mieszkańcami tylko tłumaczycie i przekazujecie swoje informacje. Mam nadzieję, że Joanna Agatowska zostanie prezydentem!

  • Ty mieszkaniec to pseudonim „wazelina” powinieneś sobie sprawić. Tak „pucujesz” w pewną część ciała radnej, że niedługo w żaden fotel się nie zmieści. Zacznij myśleć samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.