Strona główna / Lokalne / Miasto będzie miało swój PSZOK. Co to takiego?

Miasto będzie miało swój PSZOK. Co to takiego?

PSZOK-i ma także Szczecin. W Ekoportach można zostawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony, baterie i akumulatory, odpady zielone bez ponoszenia dodatkowych opłat. Foto: www.ecoszczecin.pl

Za 4 miesiące przy ulicy Karsiborskiej miasto będzie miało własny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

– Właśnie dziś podpisaliśmy umowę z jego wykonawcą spółką Segi – Eko Z Leszna Górnego. W punkcie będzie można nieodpłatnie zostawić selektywnie zebrane odpady komunalne, także sprzęt elektroniczny i odpady wielkogabarytowe. Co ważne. Wiele osób wymienia różnego rodzaju sprzęt, także meble, mimo że te nadają się jeszcze do użytku – poinformował prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.

Takie przedmioty z PSZOK inna osoba będzie mogła również wziąć za darmo, pod warunkiem, że taki sprzęt czy meble, które faktycznie można jeszcze wykorzystać.

Koszt inwestycji to 1,5 mln złotych, z czego niemal 1 mln złotych dostaliśmy jako dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi.

Zobacz również

Zakład opiekuńczy prosi o planszówki i książki. Zaprasza na kiermasz

ZOD FREGATA sp. z o.o. świadczy usługi pielęgnacyjno–opiekuńcze dla osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych, ze znacznym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.