Strona główna / Lokalne / Projekt „Bez granic” w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Nr 2

Projekt „Bez granic” w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Nr 2

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Nr 2 Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Świnoujściu przystąpiło do realizacji projektu „ Bez granic”. Jego nadrzędnym celem jest propagowanie  idei tolerancji i akceptacji oraz integracja ze społecznością lokalną, poprzez współpracę na różnych obszarach – edukacyjnym, kulturalnym czy sportowo – rekreacyjnym.

W ramach zadania zorganizowaliśmy zajęcia warsztatowe, na które zaprosiliśmy do naszej placówki podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Dzieci nie tylko współdziałały z naszymi niesamowitymi gośćmi tworząc niepowtarzalne pisanki i elementy dekoracji świątecznych , ale  chętnie też  opowiadały o życiu ogniska oraz  prezentowały swoje prace i umiejętności. Pokazały również, że można działać wspólnie bez żadnych uprzedzeń, czerpiąc tym samym ogrom radości i satysfakcji. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym poczęstunkiem oraz podsumowaniem spostrzeżeń, na temat różnic i podobieństw w pracy placówek.   To pozytywne  doświadczenie  sprawiło, że z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wydarzeń planowanych w ramach realizowanego projektu.

Zobacz również

Pomoc psychologiczna na wyciągnięcie ręki. Ma zapobiegać poważniejszym kryzysom. Powstaje Regionalne Pogotowie Kryzysowe

Wypadek samochodowy, nagła strata bliskiej osoby, ciężka choroba, pożar, bankructwo firmy może wywołać poważny kryzys …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.