Strona główna / Lokalne / Projekt „Bez granic” w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Nr 2

Projekt „Bez granic” w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Nr 2

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Nr 2 Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Świnoujściu przystąpiło do realizacji projektu „ Bez granic”. Jego nadrzędnym celem jest propagowanie  idei tolerancji i akceptacji oraz integracja ze społecznością lokalną, poprzez współpracę na różnych obszarach – edukacyjnym, kulturalnym czy sportowo – rekreacyjnym.

W ramach zadania zorganizowaliśmy zajęcia warsztatowe, na które zaprosiliśmy do naszej placówki podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Dzieci nie tylko współdziałały z naszymi niesamowitymi gośćmi tworząc niepowtarzalne pisanki i elementy dekoracji świątecznych , ale  chętnie też  opowiadały o życiu ogniska oraz  prezentowały swoje prace i umiejętności. Pokazały również, że można działać wspólnie bez żadnych uprzedzeń, czerpiąc tym samym ogrom radości i satysfakcji. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym poczęstunkiem oraz podsumowaniem spostrzeżeń, na temat różnic i podobieństw w pracy placówek.   To pozytywne  doświadczenie  sprawiło, że z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wydarzeń planowanych w ramach realizowanego projektu.

Zobacz również

Takie kolejki po rejestrację auta po raz ostatni? O 7.35 nie było już numerków

W poniedziałkowy poranek przed wydziałem komunikacji w Świnoujściu znowu stała kolejka kilkudziesięciu osób. Pierwsi miejsce …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.