Strona główna / Lokalne / Szukasz Szkoły? Jedynka to coś więcej…

Szukasz Szkoły? Jedynka to coś więcej…

Od dziecka każdy z nas niejednokrotnie słyszał, że „szkoła to nasz drugi dom” – ma kojarzyć się z miejscem przyjaznym, przytulnym, serdecznym, bezpiecznym. W Świnoujściu istnieje taka placówka, która realizuje te postulaty – jest to Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marynarki Wojennej RP. W czym tkwi tajemnica siły „Jedynki”? Zapraszam na spacer po najstarszej szkole w Świnoujściu – szkole, która łączy tradycję z nowoczesnością.

Szkoła Podstawowa Nr 1 jest najstarszą placówką oświatową w Świnoujściu. Powstała w 1945 roku. Patronem jest Marynarka Wojenna RP, co ma niebagatelne wpływ na tradycje i wartości, jakie są w tym miejscu wpajane młodym ludziom. Placówka mieści się w zabytkowym budynku przy ulicy Narutowicza 10. Budynek usytuowany jest wśród parków miejskich z kameralną atmosferą. Sale lekcyjne są przystosowane do edukacji wczesnoszkolnej. Wyposażone są w sprzęt potrzebny do zdobywania wiedzy. Każdy oddział w klasach I-III posiada własną salę lekcyjną, która jest tak umeblowana, że młodzi wychowankowie nie muszą codziennie nosić wszystkich niezbędnych pomocy naukowych ze sobą do szkoły. W każdej klasie są bowiem półki i szafeczki, gdzie uczniowie mogą zostawiać swoje zeszyty, podręczniki oraz materiały papiernicze. Czas spędzany w szkole to nie tylko nauka. Dzieci w klasa najmłodszych mają tak zorganizowany proces dydaktyczny, aby przerwy śródlekcyjne mogli spędzać bezpiecznie.

W roku szkolnym 2018/2019 planowane są klasy pierwsze o profilu sportowym, artystycznym, j. angielskiego przy wsparciu metodycznym British Council, j. niemieckiego przy wsparciu metodycznym Centrum Egzaminacyjnego Goethe – Institut. Nauka odbywa się w systemie jednozmianowym (8:00 – 13:25). W jednym dniu dzieci mają od 1. do 5. lekcji.

Dla uczniów do dyspozycji jest sala komputerowa, sala językowa, sala multimedialna (tablica interaktywna). Zajęcia w-f odbywają się w sali gimnastycznej, co wpływa na wysoką jakość prowadzonych tam zajęć. Warto wspomnieć, że dzięki doskonale przygotowanemu zapleczu sportowemu nasi wychowankowie odnoszą liczne sukcesy na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i krajowym. Budynek posiada również piękną aulę, gdzie odbywają się przedstawienia szkolne. Przed gmachem szkoły znajduje się nowoczesny, bezpieczny i atrakcyjny plac zabaw. Wygląda on bardzo estetycznie, a przy tym daje możliwość aktywnego i radosnego spędzenia wolnego czasu. Tuż obok znajdują się wielofunkcyjne obiekty sportowe wraz z miejscami relaksu, które są do dyspozycji uczniów. Niewątpliwie tak zorganizowana przestrzeń uatrakcyjnia i podnosi poziom zajęć sportowych oraz jest wspaniałą alternatywą dla uczniów na spędzanie wolnego czasu.

W szkole funkcjonuje świetlica z podziałem na część dla dzieci z klas 0 – I i II – III. Jest ona do dyspozycji uczniów w godzinach 6:30 do 16:00. W ramach bezpłatnych zajęć świetlicowych proponujemy gry i zabawy ruchowe, odrabianie zadań domowych pod opieką wychowawców świetlicy, zajęcia plastyczne. W szkole dzieci mają możliwość wykupienia obiadu w stołówce szkolnej.

Szkoła Podstawowa Nr 1 będzie więc edukacyjnym domem, w którym uczniowie rozwiną swoje zdolności i talenty, gdzie nauczą się życia społecznego.

W szkole jest bardzo dobra opieka psychologiczno-pedagogiczna. Każde dziecko, które potrzebuje dodatkowych zajęć wynikających z opinii i orzeczeń, jest pod opieką nauczycieli specjalistów.

Zapewniamy szczególną dbałość o bezpieczeństwo oraz wszechstronną opiekę. Ilość uczniów sprzyja bezpieczeństwu i dobrej znajomości każdego z nich.

Szkoła posiada bibliotekę z bogatym księgozbiorem, sklepik szkolny, gabinet pomocy przedmedycznej.

Zapewniamy:

 • bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów (m.in. językowe, sportowe, artystyczne, szachowe, modelarskie);
 • bezpieczny pobyt dziecka w szkole;
 • informację o bieżących ocenach i frekwencji dla rodziców poprzez Internet, aplikację mobilną tzw. „e -wywiadówkę”;
 • zajęcia wyrównawcze dla wszystkich potrzebujących wsparcia edukacyjnego;
 • pracę indywidualną z uczniami zdolnymi.

Drugi etap edukacyjny odbywa się w budynku przy ulicy Witosa 12, gdzie do dyspozycji uczniów:

 • sale lekcyjne wyposażone w tablice interaktywne;
 • laboratorium językowe;
 • gabinety biologii, geografii, fizyki, chemii;
 • dwie duże hale sportowe;
 • sklepik uczniowski;
 • stołówka;
 • biblioteka z czytelnią;
 • świetlica.

Szkoła współpracuje:

 • z Marynarką Wojenną RP;
 • z British Council;
 • z Centrum Egzaminacyjnym Goethe – Institut;
 • z Międzynarodowym Ośrodkiem Edukacji i Spotkań Młodzieży Golm;
 • z Evangelische Grundschule Benz;
 • z Klubem Sportowym Insel Usedom Ahlbeck;
 • z Akademią Piłkarską „Baltica”;
 • z III Szczepem Harcerskim „Słowianie” ZHR.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świnoujściu to miejsce dla uczniów ciekawych świata, którzy wraz ze swoimi pełnymi pasji nauczycielami poszukują, doświadczają, zdobywają wiedzę. Jedynka to coś więcej niż tradycyjna szkoła – to szkoła na miarę XXI wieku.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami 11 kwietnia o godzinie 17:00 do budynku A; ul. Narutowicza 10.

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

Jeden komentarz

 1. Beznadziejna ta szkoła a ten niemiecki to wsadźcie sobie w pompę! Ja moje dzieci uczę norweskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.