Strona główna / Lokalne / Mechanicy i nawigatorzy polecieli do Portugalii. Wezmą udział w stażu

Mechanicy i nawigatorzy polecieli do Portugalii. Wezmą udział w stażu

Grupa 40 uczniów klas technik mechanik okrętowy i nawigator morski bierze udział w pierwszym etapie międzynarodowego stażu. Uczniowie odbędą 2-tygodniowe praktyki w zakładach pracy wybranych przez portugalskiego partnera projektu na statku w Portugalii.

Po powrocie, młodzież przygotuje raporty z odbytych praktyk, które dokumentować będą przebieg stażu. Uczestnicy projektu otrzymają odpowiednie certyfikaty wydane przez zakłady pracy oraz dokument Europass Mobilność.

Uczniowie będą mieszkać w Campusie wyposażonym w 6 dziesięcioosobowych domków. Pokoje w budynkach są 1, 2,3 i 4 osobowe – w zależności od rodzaju i konfiguracji łóżek.

Poza tym na Campusie uczestnicy mogą korzystać nieodpłatnie z odkrytego basenu, profesjonalnego boiska do piłki nożnej, boiska do siatkówki plażowej, dyskoteki z bilardem i piłkarzykami oraz bezprzewodowego internetu.

Cały projekt przewiduje udział 80 uczniów. Będą to dwie grupy 20-osobowe klas informatycznych i logistycznych w Irlandii oraz dwie grupy 20-osobowe klas technik nawigator, technik mechanik okrętowy w Portugalii. Projekt zakończy 30 czerwca 2019 roku.

Przez cały czas trwania stażu uczestnikom będzie towarzyszyć dwóch nauczycieli ze szkoły. Autorką i koordynatorką projektu jest Elżbieta Kowalczyk.

Zdjęcia ze stażu i informacje o jego przebiegu będą umieszczane na bieżąco na oficjalnym profilu szkoły w mediach społecznościowych.

Kwota dofinansowania projektu wynosi blisko 650 tys. złotych.

Zobacz również

Felek świętował na parkrunie 

W dzień Felka* odbył się 224. parkrun Świnoujście. Felek jak przystało na jego dzień dzielnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.