Strona główna / Lokalne / Mechanicy i nawigatorzy polecieli do Portugalii. Wezmą udział w stażu

Mechanicy i nawigatorzy polecieli do Portugalii. Wezmą udział w stażu

Grupa 40 uczniów klas technik mechanik okrętowy i nawigator morski bierze udział w pierwszym etapie międzynarodowego stażu. Uczniowie odbędą 2-tygodniowe praktyki w zakładach pracy wybranych przez portugalskiego partnera projektu na statku w Portugalii.

Po powrocie, młodzież przygotuje raporty z odbytych praktyk, które dokumentować będą przebieg stażu. Uczestnicy projektu otrzymają odpowiednie certyfikaty wydane przez zakłady pracy oraz dokument Europass Mobilność.

Uczniowie będą mieszkać w Campusie wyposażonym w 6 dziesięcioosobowych domków. Pokoje w budynkach są 1, 2,3 i 4 osobowe – w zależności od rodzaju i konfiguracji łóżek.

Poza tym na Campusie uczestnicy mogą korzystać nieodpłatnie z odkrytego basenu, profesjonalnego boiska do piłki nożnej, boiska do siatkówki plażowej, dyskoteki z bilardem i piłkarzykami oraz bezprzewodowego internetu.

Cały projekt przewiduje udział 80 uczniów. Będą to dwie grupy 20-osobowe klas informatycznych i logistycznych w Irlandii oraz dwie grupy 20-osobowe klas technik nawigator, technik mechanik okrętowy w Portugalii. Projekt zakończy 30 czerwca 2019 roku.

Przez cały czas trwania stażu uczestnikom będzie towarzyszyć dwóch nauczycieli ze szkoły. Autorką i koordynatorką projektu jest Elżbieta Kowalczyk.

Zdjęcia ze stażu i informacje o jego przebiegu będą umieszczane na bieżąco na oficjalnym profilu szkoły w mediach społecznościowych.

Kwota dofinansowania projektu wynosi blisko 650 tys. złotych.

Zobacz również

Rozładunek żurawia budowlanego. Deptak Słowackiego będzie zamknięty

Dziś (wtorek) od godz. 23.00 do jutra (środa) do godziny 5.00 rano mogą wystąpić czasowe …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.