Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy powiedzieli to przedstawicielom GDDKiA prosto w twarz. Było zaskoczenie

Mieszkańcy powiedzieli to przedstawicielom GDDKiA prosto w twarz. Było zaskoczenie

Budowa nasypu pod S3 podzieli Warszów na dwie części. W taki sposób Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce przeprowadzić inwestycję przez dzielnicę Warszów. Mieszkańcy woleliby estakadę, lecz ta jest droższa o niemal 100 mln złotych. Przedstawiciele GDDKiA próbowali w piątek przekonać mieszkańców, że to zły pomysł ze względu na hałas wydobywający się spod kół samochodów podczas najazdu na otwory dylatacyjne.

W piątek, w sali MDK na Warszowie zorganizowano zebranie mieszkańców. Zaproszono na nie pracowników GDDKiA ze Szczecina. Obecna była także zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska.

Petycja w sprawie budowy nasypu ma trafić do generalnego dyrektora GDDKiA, ministerstw i ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego.

Plan poprowadzenia drogi S3 przez Warszów zakłada  poprowadzenie jej nasypie wysokim na ok. 8 metrów i szerokim w podstawie na 80 metrów. Mieszkańcy przewidują, że taka budowla poważnie ograniczy ich swobodną komunikację i ograniczy warunki rozwojowe. Podobnego zdania są przedstawiciele magistratu, którzy zlecili nawet projekt budowy estakady. Wynika z niego, że taka konstrukcja byłaby niewiele wyższa, lecz za to z pewnością nie zabierałaby terenów pod przyszłe inwestycje i nie ograniczałaby przemieszczania się po dzielnicy.

Przedstawiciele GDDKiA próbowali przekonywać mieszkańców do swoich racji podnosząc argumenty o hałasie, o zaburzeniu krajobrazu i degradacji terenów pod wiaduktem np. przez parkujące tam tiry.

Mieszkańcy Warszowa wyrazili sprzeciw w swoim głosowaniu. Przedstawiciele GDDKiA byli zaskoczeni sprzeciwem. Jak później twierdzili, jeżeli taki wiadukt powstanie, będzie najdłuższym w całym woj. zachodniopomorskim.

Na poniedziałek 9 kwietnia na godz. 13:00 została zwołana Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Świnoujścia w tej sprawie.

 

 

Zobacz również

Rybacka lina wkręciła się w śrubę promu

Do około godziny 12.00 przeprawę promową Warszów (promy Bielik) będzie obsługiwały dwa, a nie trzy …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Szczecińskie przybłędy niech sobie na Wałach Chrobrego wybudują wał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.