Strona główna / Lokalne / Tak szerokiej plaży w Świnoujściu jeszcze nie było

Tak szerokiej plaży w Świnoujściu jeszcze nie było

Plaża w Świnoujściu uważana jest za jedną z najszerszych nad polskim Bałtykiem. Po ostatnich sztormach przyszedł czas na odpływ. Woda jest nisko nie tylko w basenach portowych, co można zaobserwować bo nisko zacumowanych statkach, ale także na Zatoce Pomorskiej.

– Tak szerokiej plaży nie widziałam. Idąc na „Wiatrak” zauważyłam, że brakuje zaledwie kilku metrów, aby przejść suchą stopą pod samą stawę – opowiada pani Paulina. Poza tym, wychodząc z wejścia na plażę i chcąc dojść do brzegu, idzie się i idzie – niesamowite uczucie – dodaje.

Turyści i mieszkańcy cieszą się z szerokiej plaży. Jednak więcej przestrzeni, to więcej terenu do sprzątania. OSiR zarządzający plażą jest jednak na to przygotowany.

W Świnoujściu jest najszersza plaża w Polsce, która miejscami dochodzi do prawie 200 metrów. Co oznacza, że można położyć na niej Pałac Kultury i Nauki bez iglicy! Plaża w Świnoujściu jest bardzo długa – to aż 4 kilometry. Położona jest w odległości kilkunastu minutowego spaceru od centrum miasta (2 kilometry). Wejść na plażę jest 12, latem można tu wypożyczyć leżak i opalać się na piasku lub wykąpać w morzu – zejście do wody jest przyjazne i łagodne, a bezpieczeństwa wypoczywających pilnują ratownicy. Do dyspozycji letników są toalety i przebieralnie, w sezonie pojawią się dodatkowo atrakcje dla dzieci. Na plaży znajdują się trzy falochrony.

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Nie powiedziałbym, że w tym tłumie i ścisku w niemieckim szprechaniu i sypiącym po oczach piasku przez niewychowane bachory można wypocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.