Strona główna / Lokalne / Tak szerokiej plaży w Świnoujściu jeszcze nie było

Tak szerokiej plaży w Świnoujściu jeszcze nie było

Plaża w Świnoujściu uważana jest za jedną z najszerszych nad polskim Bałtykiem. Po ostatnich sztormach przyszedł czas na odpływ. Woda jest nisko nie tylko w basenach portowych, co można zaobserwować bo nisko zacumowanych statkach, ale także na Zatoce Pomorskiej.

– Tak szerokiej plaży nie widziałam. Idąc na „Wiatrak” zauważyłam, że brakuje zaledwie kilku metrów, aby przejść suchą stopą pod samą stawę – opowiada pani Paulina. Poza tym, wychodząc z wejścia na plażę i chcąc dojść do brzegu, idzie się i idzie – niesamowite uczucie – dodaje.

Turyści i mieszkańcy cieszą się z szerokiej plaży. Jednak więcej przestrzeni, to więcej terenu do sprzątania. OSiR zarządzający plażą jest jednak na to przygotowany.

W Świnoujściu jest najszersza plaża w Polsce, która miejscami dochodzi do prawie 200 metrów. Co oznacza, że można położyć na niej Pałac Kultury i Nauki bez iglicy! Plaża w Świnoujściu jest bardzo długa – to aż 4 kilometry. Położona jest w odległości kilkunastu minutowego spaceru od centrum miasta (2 kilometry). Wejść na plażę jest 12, latem można tu wypożyczyć leżak i opalać się na piasku lub wykąpać w morzu – zejście do wody jest przyjazne i łagodne, a bezpieczeństwa wypoczywających pilnują ratownicy. Do dyspozycji letników są toalety i przebieralnie, w sezonie pojawią się dodatkowo atrakcje dla dzieci. Na plaży znajdują się trzy falochrony.

Zobacz również

Park Zdrojowy. Montują już pierwsze zabawki

Na placu zabaw od strony ulicy Krzywoustego rozpoczął się montaż nowych urządzeń do zabawy. Największe, …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Nie powiedziałbym, że w tym tłumie i ścisku w niemieckim szprechaniu i sypiącym po oczach piasku przez niewychowane bachory można wypocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.