Strona główna / Lokalne / GDDKiA opublikowała projekty przejścia drogi S3 przez Warszów

GDDKiA opublikowała projekty przejścia drogi S3 przez Warszów

Nie milkną kontrowersje związane z projektowaną drogą S3 w rejonie osiedla Warszów. Mieszkańcy nie mają nic przeciwko powstaniu drogi, jednak nie zgadzają się na sposób jej posadowienia. Zamiast na nasypie, chcą, aby powstała na wiadukcie.

Droga ekspresowa S3 na odcinku Świnoujście – Troszyn jest planowana jako dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch jezdniach po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Przyjęty przez rząd w lipcu 2017 roku Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 zapewnił środki na realizację tego odcinka drogi S3.

Zdaniem GDDKiA O/Szczecin budowa estakady o długości 1200 metrów nie ma uzasadnienia i spowoduje większe uciążliwości związane szczególnie z hałasem. Teren na tym obszarze jest płaski, nie jest to obszar, na którym występują szlaki migracyjne zwierząt, w związku z tym ani ukształtowanie terenu, ani względy środowiskowe nie przemawiają za realizacją tak dużego obiektu inżynierskiego.

– W niektórych miejscach estakada byłaby 2 razy wyższa od nasypu drogowego. Co za tym idzie znacząco wzrosłoby oddziaływanie hałasu, związane zarówno z tym, iż estakada byłaby znacząco wyższa od nasypu, czyli hałas rozchodziłby się znacznie dalej jak i również z powodu trudności z odpowiednim zabezpieczeniem akustycznym estakady. Związane jest to zarówno z dźwiękiem uderzeń kół samochodów o dylatacje estakady, jak i również rozchodzenie się dźwięku w dół – informują przedstawiciele GDDKiA.

Według zastępcy prezydenta miasta Barbary Michalskiej, magistrat dysponuje dokumentacją, z której wynika, że wiadukt byłby niższy.

Obecnie toczy się procedura związana z wydaniem decyzji środowiskowej (wniosek złożono w grudniu 2017 roku). W jej ramach jest badana kwestia wpływu planowanej drogi na środowisko. Decyzja środowiskowa określi wariant przebiegu drogi ekspresowej i środowiskowe uwarunkowania jej realizacji.

W poniedziałek o godz. 13.00 zaplanowano posiedzenie Rady Miasta Świnoujście w sprawie kontrowersji związanych ze sposobem wykonania drogi S3 w dzielnicy Warszów.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

2 komentarze

  1. To będą mieli estakadę. Ci durnie nawet nie wiedzą co to znaczy estakada pod budynkiem, wiem bo mam w odległości 300 metrów od mojego domu (Świebodzin-Grodziszcze). Jak im wybudują to będą prosić o nasyp, debilom nie dogodzisz. Niech taki klient podejdzie 100 metrów od estakady i posiedzi tam przez godzinę wtedy dowie się co będzie miał w domu.

  2. Mieszkańcy Warszowa powiedzielie jednym głosem “NIE” dla nasypu w dzielnicy Warszów. Takie stanowisko zostało podjete w formie uchwały przez Ogólne Zebranie Mieszkańców, jak i też wyrażone w sposób jednoznaczny podczas trwania sesji Rady Miasta w dniu 29 marca br. przez Przewodniczącego Zarządu Osiedla Warszów jak i Panią Zastępcę Przewodniczącego Zarządu Osiedla Warszów. Na sesji Rady Miasta przedstawiciele Warszowa i sami mieszkańcy na zebraniu w dniu 06 kwietnia br. mówili zdecydowane “NIE” dla nasypu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.