Strona główna / Lokalne / Miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Niebieska akcja na pl. Wolności

Miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Niebieska akcja na pl. Wolności

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Świnoujściu w dniach 5-6 kwietnia 2018r. Dołączył  do światowych dni świadomości o autyzmie.

W środę, 4 kwietnia zaproszono dzieci i młodzież z autyzmem oraz zespołem Aspergera na specjalny seans filmowy (Gnomeo i Julia), który został dostosowany sensorycznie do ich potrzeb i możliwości rozwojowych (brak reklam przed filmem, odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie; możliwość poruszania się po kinie itp.).

W czwartek, 5 kwietnia przeprowadzono lekcje – warsztaty uświadamiające czym jest autyzm. Warsztaty przeznaczone były dla uczniów szkoły zawodowej SOSW oraz uczniów klas III Szkoły Podstawowej Nr 1. Dzień później przeprowadzono podobne warsztaty w klasach III Szkoły Podstawowej Nr 6.

– Nasze działania zakończyliśmy happeningiem na placu Wolności. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się czym jest autyzm i zespól Aspergera, jak autyzm odczuwają rodzice dzieci z tym zaburzeniem, jak reagować w sytuacjach trudnych dla dziecka
i otoczenia oraz jak wszyscy możemy pomóc dziecku oraz osobie dorosłej ze spektrum Autyzmu i zespołem Aspergera – tłumaczy Katarzyna Kędzia-Sul.

Do akcji na placu Wolności przyłączyli się również rodzice podopiecznych z SOSW oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 6. Wspólnie roznosili ulotki, niebieskie balony przypinali niebieskie wstążeczki i uświetnili spotkanie z mieszkańcami wiosennymi piosenkami.

Organizatorzy chcą serdecznie podziękować za pomoc, organizację i zaangażowanie się
w szerzenie wiedzy na temat autyzmu w naszym mieście:

  • przedstawicielom Kina Cinema3D za umożliwienie oglądania specjalnego seansu filmowego dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera,
  • Dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury Panu Ryszardowi Kowalskiemu za zapewnienie sprzętu nagłaśniającego,
  • Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej Wioletcie Nawrockiej za umożliwienie zorganizowania happeningu na placu Wolności,
  • Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 Panu Jarosławowi Lipińskiemu, Pani Edycie Tomaszek Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6, uczniom i nauczycielom za umożliwienie przeprowadzenie lekcji warsztatowych w szkołach, wśród uczniów klas III oraz za włączenie się do akcji na placu Wolności,
  • dyrekcji SOSW Bernadecie Kołdunek oraz Krystynie Makowskiej za wspieranie akcji Dni Autyzmu,
  • rodzicom dzieci z autyzmem za chęć uczestniczenia i dzielenia się z innymi swoją wiedzą oraz wszystkim których nie wymieniono, a wsparli akcję.

 

Zobacz również

Za 9 euro przez miesiąc można podróżować po całych Niemczech

Za 9 euro można podróżować koleją po Niemczech przez miesiąc w czerwcu, lipcu lub sierpniu. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.