Strona główna / Lokalne / Nowe fakty. Kierowca wydmuchał 1,5 promila alkoholu

Nowe fakty. Kierowca wydmuchał 1,5 promila alkoholu

22-letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany przez policjantów w Świnoujściu, po tym jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ponadto okazał się poszukiwanym przez funkcjonariuszy ze szczecińskiego komisariatu w związku z innym przestępstwem. Grożą mu poważne konsekwencje prawne i finansowe.

W sobotę przed godziną 19.00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali przy ulicy Granicznej w związku z kolizją. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia –  jadący całą szerokością jezdni furgon marki Peugeot uderzał w zaparkowane pojazdy. Badanie kierującego alkomatem wykazało stan nietrzeźwości – miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych  systemach informatycznych okazało się, że 22-letni mieszkaniec Szczecina jest poszukiwany przez policjantów jednego ze szczecińskich komisariatów w związku z innym przestępstwem.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie stróże prawa skierują akt oskarżenia. 22-latek odpowie też przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, gdzie również trafi wniosek o ukaranie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Napiszcie o pościgu małolata na skuterku przez policję, który miał z dwadzieścia minut temu w okolicy Wojska Polskiego, urzędu miasta, osiedla Platan i osiedla Matejki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.