Strona główna / Lokalne / Będzie kompromis w sprawie S3? 500 metrów estakady i 700 nasypu

Będzie kompromis w sprawie S3? 500 metrów estakady i 700 nasypu

Podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Świnoujście, radni wyrazili stanowisko w sprawie rozwiązań ujętych w studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym dla budowy drogi S3. Radni sugerując się głosem mieszkańców zaproponowali rozwiązanie kompromisowe.

Według niego, na terenie niezurbanizowanym, droga miałaby być poprowadzona na nasypie, a na terenie Warszowa na 500-metrowym wiadukcie. Przedstawiciele GDDKiA zapewnili, że ten wariant będzie poddany analizie.

Wraz z pomysłem budowy wiaduktu pojawił się jeszcze jeden pomysł. Sami mieszkańcy zaproponowali, aby pod wiaduktem były zrobione miejsca parkingowe, tak aby w przypadku niesprzyjającej pogody na morzu i przerw w kursowaniu promów, kierowcy mogli zaparkować tam pojazdy, zamiast zostawiać je na ulicach Warszowa – tak jak to było w poprzednich latach.

Droga ekspresowa S3 na odcinku Świnoujście – Troszyn jest planowana jako dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch jezdniach po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Przyjęty przez rząd w lipcu 2017 roku Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 zapewnił środki na realizację tego odcinka drogi S3. Wcześniej takiego zapewnienia finansowania nie było. W związku z tym realizacja tego ważnego odcinka drogi ekspresowej S3 jest planowana do roku 2023. Od końca 2015 roku przygotowywana jest dokumentacja studialna. Obecnie toczy się procedura związana z wydaniem decyzji środowiskowej (wniosek złożono w grudniu 2017 roku). W jej ramach jest badana kwestia wpływu planowanej drogi na środowisko. Decyzja środowiskowa określi wariant przebiegu drogi ekspresowej i środowiskowe uwarunkowania jej realizacji.

Zobacz również

Pod okiem policjantów zdali egzamin na kartę rowerową

Uczniowie świnoujskich szkół pod okiem stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przystąpili do …

Jeden komentarz

  1. Projektowana S3 kończy się w okolicy Terminalu Promowego. Pytanie więc brzmi czy przebieg drogi w tunelu będzie odpowiadał wymaganiom dla drogi klasy S ??, czyli drogi dwu jezdniowej z dwoma pasami ruchu dla każdego kierunku i pasem awaryjnym?? Jak na razie będzie to twór podobny do wąskiej kiszki, czyli parokilometrowego odcinka S3 koło Ostromic, która korkuje się przy większym natężeniu ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.