Strona główna / Lokalne / Kierowcy rozjeżdżają chodnik, aby zaparkować na trawniku

Kierowcy rozjeżdżają chodnik, aby zaparkować na trawniku

Piesi muszą skakać po połamanych płytkach chodnikowych, bo kierowcy z okolicznych budynków z chodnika zrobili sobie drogę dojazdową na dziki parking.

Chodzi o teren przy ulicy Kościuszki. Jedna z naszych czytelniczek zaalarmowała nas o problemie. Codziennie na trawniku parkuje od kilku do kilkunastu aut. Nie trudno się domyślić, że po takim czasie z trawnika zrobiło się klepisko.

– Rozumiem, że z powodu remontu Kościuszki jest mniej miejsc parkingowych. Ale to dziwne, że sami mieszkańcy pobliskich bloków zamiast dbać o swoje otoczenie, to je niszczą – uważa pani Urszula.

Kierowcy parkując, przy okazji rozjeżdżają wykonany z płyt chodnikowych skrót dla pieszych. Po zmroku można złamać sobie nogę, bo płyty są połamane i wykrzywione.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

9 komentarzy

 1. Wystarczy zrobić tam parkin z dojazdem i nie będzie problemu. Może należy też położyć porządnie płytki chodnikowe na właściwym podłożu. Myślę, że zakaz wjazdu dla busów też będzie odpowiedni.

 2. Kupuje auto to myślę o zapewnieniu sobie miejsca do parkowania ale widzę że wielu utarło się w głowie że miasto musi zapewnić.Miasto nic nie musi! brak parkingów nie oznacza że można dewastować chodniki.

  • Masz rację, ci co kupili sobie AUTO, niech parkują u siebie w przedpokoju a nie pretensje do całego świata i wszystkich mieszkańców Ś-cia, że nie ma gdzie parkować, ich problem

  • To akurat racja !stać na samochód stać na płatny parking a na nich akurat miejsca jest dosyć.Dosyć niszczonych trawników,chodników itp.Może wreszcie panowie ze SM zaczęli by to zauważać bo na chwile obecną odnoszę wrażenie że odwracają głowy i udają że problemu nie ma.

 3. Jakby bylo wiecej miejsc parkingowych, to nie byloby takich problemow. A mieszkancy okolicznych blokow nic nie robia, bo sami nie maja gdzie stawac…

 4. Teren miasta a nie spółdzielni 🙂

 5. Awet jak nie było remontu ulicy Kościuszki to jest tam za mało miejsc parkingowych . Kilka bloków a miejsc na około 15-20 aut. Dobre 10lat temu. Może warto pomyśleć o parkingu? Poczekajmy na lato jak dojada wczasowicze

 6. To na bank teren sm.Słowianin

 7. Temat był już poruszany ale administrator terenu ma dalej wszystkich w tyłku ale do czasu jak komuś coś się stanie. W takim przypadku należy pociągnąć do odpowiedzialności i sądzić o odszkodowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.