Strona główna / Lokalne / Turniej „w dwa ognie”. Zagrały przedszkolaki

Turniej „w dwa ognie”. Zagrały przedszkolaki

W młodości niemal każdy bawił się w grę „dwa ognie”. W piątek w Świnoujściu zorganizowano międzyprzedszkolny turniej gry w tę zabawę.

W hali sportowej OSiR udział wzięło 8 zespołów złożonych z przedszkolaków ze wszystkich miejskich przedszkoli.

– Główne motto turnieju to „Szklany ekran zamykamy, piłkę wybieramy”. Spotkanie miało służyć edukacji zdrowotnej dzieci. Przeciwdziałanie skutkom siedzącego trybu życia. Motywacja do codziennej aktywności fizycznej. Spędzanie wolnego czasu w zwykłych warunkach- plac zabaw, boisko. Rozwijanie umiejętności właściwego zachowania się podczas przegranej i wygranej – wymienia K. Kudyba.

Turniej został rozpoczęty tańcem olimpijskim w wykonaniu grupy IV Krasnale z Przedszkola Miejskiego nr 11. Celem turnieju było zachęcanie dzieci do czynnego uprawiania sportu, promowanie zdrowej rywalizacji sportowej opartej na ustalonych regułach oraz umiejętnościach współdziałania z rówieśnikami w grupie.

– Spotkanie było dla dzieci okazją do wspólnej zabawy. Sprawiło im wiele radości. Atmosfera na hali była bardzo gorąca. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o puchar. Dziękujemy dzieciom, sponsorom, wychowawcom oraz przedstawicielom Rady Miasta za przybycie i zaangażowanie w organizację turnieju. – mówi M. Lange.

 

Zobacz również

W Świnoujściu przygotowują polsko-ukraiński festyn

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszy w Świnoujściu Festyn Integracyjny, polsko-ukraiński, który odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.