Strona główna / Lokalne / OT Logistics wzmacnia sektor agro w Świnoujściu. Ten elewator pomieści 80 tys. ton zboża

OT Logistics wzmacnia sektor agro w Świnoujściu. Ten elewator pomieści 80 tys. ton zboża

Nowy terminal zbożowy w Świnoujściu będzie miał duży potencjał rozwoju: będzie mógł służyć do przeładunku zboża z Dolnego Śląska, Małopolski i Pomorza Zachodniego.

OT Logistics S.A. zawarła umowę z Glencore Polska Sp. z o.o. na przeładunki produktów agro w portach w Gdyni i Świnoujściu wraz ze składowaniem tych produktów w portowych magazynach Grupy Kapitałowej OT Logistics. Umowa jest kontynuacją długoletniej współpracy pomiędzy obiema spółkami, opartej o cykliczne zlecenia.

Usługi w zakresie towarów agro są jednym z priorytetów Grupy Kapitałowej OT Logistics, która poprzez liczne inwestycje konsekwentnie zwiększa swoje kompetencje zakresie ich przeładunków i transportu.

W OT Port Świnoujście w połowie roku zostanie uruchomiony nowy elewator zbożowy, który pomieści blisko 80 000 ton zboża. Grupa Kapitałowa OT Logistics dysponuje także nowoczesnymi wagonami  typu Tagnpps, dających możliwość załadunku składu całopociągowego, który przewiezie w sumie 2 tysiące ton zboża.

„Wierzymy, że dzięki tym wszystkim przedsięwzięciom w ramach Grupy Kapitałowej OT Logistics uczestnicy rynku produkcji, handlu i dystrybucji towarów rolnych i spożywczych zyskają lepszą ofertę w zakresie obsługi w naszych portach. Tym samym przyczynimy się do rozwoju polskiego rolnictwa i zwiększenia krajowego bezpieczeństwa żywnościowego” – podkreśla Andrzej Staliński, Dyrektor Segmentu Agro OT Logistics S.A. – „Poczynione inwestycje to efekt wdrażania ambitnej strategii rozbudowy usług w obszarze przeładunków towarów agro w oparciu o własne aktywa. Pretendujemy do miana regionalnego lidera w tym zakresie ” – zauważa.

Zobacz również

Bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących

Trwa bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących dla zarejestrowanych opiekunów kotów wolnożyjących. W …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.