Strona główna / Lokalne / Miasto sukcesywnie włącza fontanny

Miasto sukcesywnie włącza fontanny

Tydzień temu informowaliśmy, że miejskie fontanny zostaną uruchomione przed majowym weekendem. Miasto zrobiło jednak niespodziankę i włączyło fontanny nieco wcześniej.

W poniedziałek w mieście uruchomiono część fontann. Działają już dwie w Parku Zdrojowym, na ul. Słowackiego, na pl. Wolności w poniedziałek trwały ostatnie przygotowania. Działa także jedna z najstarszych fontann w mieście – śruba przy ul. Piłsudskiego. Dorośli uwielbiają robić sobie przy nich pamiątkowe zdjęcia.

Turyści podkreślają, że każdy kurort powinien mieć dużo fontann.  Oprócz miejskich wodotrysków, swoje ma także Uzdrowisko Świnoujście – jedna przy zakładzie przyrodoleczniczym Rusałka, druga przy budynku Swarożyc, a trzecia przy Światowidzie.

Największa frajdę z fontann mają dzieci, taplają się pod okiem rodziców w wodotryskach na pl. Wolności. To miejsce upodobały sobie także gołębie, często można je spotkać szczególnie rano, gdy poją się i biorą kąpiel.

Zobacz również

Zawiodły instytucje, pomogli zwykli ludzie. 74-latek wzruszony do łez [ZDJĘCIA]

Świnoujścianie mają wielkie serca… w przeciwieństwie do MOPR-u. Na łamach portalu opisywaliśmy beznadziejną sytuację pana …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Ale tą nieckę z fontanny “Śruba” mogliby chociaż odmalować.
    Na każdym kroku niechlujstwo . . .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.