Strona główna / Lokalne / Ambitne plany SM Słowianin na ten rok

Ambitne plany SM Słowianin na ten rok

DCIM100MEDIADJI_0374.JPG

Spółdzielnia mieszkaniowa Słowianin rozpoczęła prace przy budynku mieszkalnym przy ul. Markiewicza. Jednak to nie jedyne plany Słowianina na ten rok.  Spółdzielnia chce wybudować w tym roku garażowiec przy ulicy Jana z Kolna, a także garaże przy ulicy Matejki 38 na 60 miejsc.

Spółdzielnia mieszkaniowa wybudowała ostatni budynek w Świnoujściu z 20 lat temu. Teraz zamierza to zmienić. Właśnie rozpoczęła się budowa obiektu pod mieszkalnictwo przy ulicy Markiewicza. Nowością w tym roku ma być także garażowiec przy skrzyżowaniu ulic Jana z Kolna i Bohaterów Września. Spółdzielnia na ten cel chce przeznaczyć 4,5 mln złotych.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” powstała w 1962 roku. To największa spółdzielnia działającą na terenie Świnoujścia, Międzyzdrojów i Wolina.  Po wielu latach eksploatacji budynków mieszkalnych, w ostatnim czasie spółdzielnia skupiła się na termomodernizacji.

Zobacz również

Uwaga biegacze. Wraca Maraton Świnoujście – Wolgast

Po rocznej przerwie z powodu pandemii na polsko – niemiecką wyspę Uznam wraca Maraton Świnoujście …

Jeden komentarz

  1. Śwuniyjście piēknieje z roku na rok ale niepodoba mi siē dworzec PKP. Kompletny bezsens i ałaba informacja. Przychodzä Niemcy i nie wiedzä jak to jest. Dworzec czysty wyremontowany a kasy prawie zawsze zamkniēte. A ta karteczka z inf.kiedy otworzä łaskawie kasę mogłaby być też po niemiecku. Tovteż ludzie i w dodatku przeważnie starsi
    Kiedyś taka pani pyta mnie jak kupić bilet do Szcxecina bo chciała jutro zwiedzić Szczecin. No i co jej miałam powiedziec? A do toalety to mnie ochroniarz wysłał do toytoyki z boku dworca. Ludzie mamy 21 wiek. . Trochē kultury i ogłady. No i szacunku dla starszych ludzi – nie tylko Niemcöw. Młody sobie kupi wszystko w internecie ale emeryt niekoniecznie. Toalety przez internet siē nie załatwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.