Strona główna / Lokalne / Świnoujście walczy o sejmik

Świnoujście walczy o sejmik

Dorota Turlejska będzie liderem listy SLD w wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z naszego okręgu. „Jedynki” z list Lewicy zostały przedstawione na konwencji partii w Starej Rzeźni w Szczecinie. – Nie wyobrażamy sobie sejmiku bez Doroty – mówi Dariusz Wieczorek, przewodniczący zachodniopomorskiego SLD. 

– W Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego rozdziela się pieniądze na inwestycje i podejmuje strategiczne decyzje o przyszłości regionu. Tymczasem, w ostatniej kadencji nie mieliśmy w sejmiku naszego przedstawiciela. Miasto o takiej pozycji jak nasze nie może sobie pozwolić na kolejne cztery lata bez reprezentanta. W sejmiku zapadają najważniejsze decyzje dotyczące również naszego miasta – mówi Dorota Turlejska, kandydatka SLD do sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Prof. Bogusław Liberadzki podkreśla zaangażowanie Doroty Turlejskiej w sprawy lokalne i regionu. – Dorota jest wspaniałą osobą. Będzie walczyć o sprawy miasta i regionu w sejmiku. Jest zaangażowana w sprawy mieszkańców i bardzo wytrwała w swoich działaniach. Taka będzie również jako radna sejmiku – mówi prof. Bogusław Liberadzki.

Na konwencji radni SLD sejmiku obecnej kadencji podkreślali, że celem jest wywalczenie nawet sześciu mandatów w sejmiku spośród wszystkich trzydziestu. – Nie wyobrażamy sobie sejmiku bez Doroty – mówi Dariusz Wieczorek, przewodniczący zachodniopomorskiego SLD – SLD musi mieć w sejmiku dobrą reprezentację, a Dorota jest osobą bardzo znaną w Świnoujściu i  aktywną społecznie. Zresztą już cztery lata temu osiągnęła bardzo dobry wynik podczas wyborów, a my potrzebujemy kandydatów, którzy mają doświadczenie i są znani w swoich środowiskach.

Zobacz również

Koncert Karnawałowy „Muzyka z czterech stron świata”

Karnawałowa podróż muzyczna północ-południe, wschód-zachód to przebojowy program muzyki operowej i klasycznej z różnych stron …

15 komentarzy

 1. Pani Doroto super! Będę przekonywała innych! Trzymam kciuki!!!

 2. Uważam, że o SLD należy mówić bez kompleksów. Dorobek gospodarczy i społeczny tej opcji politycznej był dobry i nie należy mieszać dobrych faktów z błotem. Kandydatka SLD do Sejmiku jasno spolaryzowała swoje poglądy : jest zdecydowaną i bezkompromisową przeciwniczką budowy portu kontenerowego na Warszowie. Jasno określiła się jako przeciwniczka przeładunku siarki w OT Port. Wyczulona na sprawy społeczne. Daje temu wyraz w pracy Zarządu Osiedla Warszów. Zdecydowałem, że z rodziną będę głosował na SLD i jej przedstawicielkę, Panią Dorotę.

  • W sumie napisał pan wszystko to co sama sądzę na temat pani Doroty. Kandydatka SLD wyraża czego chce, co uważa za szkodliwe dla miasta, a co warte poparcia. Kolokwialnie mówiąc nie zaciemnia jak co niektórzy.

 3. Mam nadzieję że do Sejmiku dostanie się ktoś z innej partii gdyż SLD nic dobrego dla naszego regionu ani kraju nie zrobił.

 4. sympatyk ze Świnoujścia

  Nareszcie ktoś przyzwoity! Śledzę poczynania Doroty na facebooku i napiszę to także tutaj: jest pracowita. Cała działalność zarzadu warszowskiego – zaproszenie artystów na lato, orkiestra świątecznej pomocy, paczki dla potrzebujących, imprezy dla dzieciaków naszych na wiosnę, multum wniosków i najważniejsze rzeczy: SPRZECIW WOBEC ŚMIERDZĄCEJ SIARKI, KONTENERÓW na plaży i cała działalność w związku z S3. Pani Dorotko – głosujemy na Panią!

 5. Pani Dorota ma bardzo duże szanse bo jest lubiana i kompetentna żeby zostać radna wojewódzka. Trzymam kciuki za sukces!

 6. Super Pani Dorotko z rodziną głosujemy. Niech broni Pani naszej plaży! A Darek startuje? Niech też działa!

 7. pani doroto szacunek za wszystko c o pani robi dla nas!

 8. Nie obchodzą mnie barwy partyjne. Imponuje mi że w radzie osiedla Warszów nie boją się teraz walczyć o sprawy dzielnicy. Robili fajne imprezy dla dzieciaków, charytatywnie działali, ale jak trzeba przywalić w te nieszczęsne kontenery, śmierć dla naszego miasta, to się nie certolą. SLD to nie moja partia ale tak jak pisałem liczą się ludzie a nie barwy partyjne. Wiem, że pani Dorota kocha swoje miasto, naszą plażę i nie dała się wciągnąć w układziki. A ten transparent na domu znaczy dla mnie więcej niż gadanie pewnych bab.

 9. Poznałam tą panią załatwiając sprawę w urzędzie. A jednak urzędnicy potrafią być pomocni i podchodzić ze zrozumieniem do zwyczajnych ludzkich spraw, fajnie ze takie osoby decyduja sie startowac.

 10. mieszkaniec Warszowa

  Bardzo dobra decyzja, nareszcie ktoś kompetentny i MIŁY. Myślę, ze Dorota Turlejska ma duże szanse. Mój głos pani ma. Naprawdę szkoda, że takich osób nie ma więcej w naszej polityce.

 11. niezłomni z sowieckim wandalem

  Liberadzki i reszta SLD nie zapomnimy waszego udziału w niszczeniu polskiej gospodarki na potrzeby kolonizatorów jak zniszczenie PPD i UR ODRA oraz wybranie na prezydenta Polski Kwaśniewskiego vel Stolzmana.

 12. Brawo Dorota! Głosujemy na Ciebie bo nie chcesz kontenerów na Warszowie!

 13. serdecznie pozdrawiam panią Dorotkę kilka lat temu bardzo mi pomogła 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.