Strona główna / Lokalne / „Cztery Zakątki” w Stralsundzie

„Cztery Zakątki” w Stralsundzie

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku w Stralsundzie odbyło się spotkanie w ramach programu „Cztery Zakątki Południowego Bałtyku”. Świnoujście reprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I  w składzie: Wiktoria Czarnecka, Aleksandra Lubiecka, Marta Warlińska, Kamil Bońkowski, Jakub Dunajko oraz Oskar Makowski.

Młodzież  wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, Danii oraz Szwecji  rozmawiała na temat polityki młodzieżowej w poszczególnych zakątkach. Uczniom  pomagali politycy, koordynatorzy i nauczyciele  uczestniczący w programie. Świnoujskie władze reprezentował zastępca prezydenta  Paweł Sujka i  radny  Jacek Jurkiewicz. W spotkaniu również uczestniczyła koordynator projektu  Ewa Rucińska oraz opiekun młodzieży Beata Szumicka.

Uczniowie wymienili się informacjami i doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania organizacji młodzieżowych i partii politycznych, ich wpływu na lokalną politykę oraz możliwości udziału młodych ludzi w procesach demokratycznych. Wszyscy zgodnie podkreślali obowiązek lokalnych władz wsłuchiwania się w głos młodzieży. Omówiono również nowy projekt i przyszłość Czterech Zakątków.

Dodatkowo interesującym  punktem programu było zwiedzanie Stralsundu, którego Stare Miasto z racji dużego znaczenia historycznego i architektonicznego znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Spotkanie Czterech  Zakątków w Stralsundzie było dla uczniów także doskonałą okazją do pogłębienia znajomości z rówieśnikami poznanymi w październiku i nawiązania  nowych relacji, jak również podszlifowania umiejętności językowych.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

2 komentarze

  1. Słuszna uwaga. I po co tam jacyś pisowcy? To są jakieś żarty?

  2. Więcej urzędasów niż młodzieży, Ciekawe na czyj koszt pojechali?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.