Strona główna / Lokalne / „Cztery Zakątki” w Stralsundzie

„Cztery Zakątki” w Stralsundzie

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku w Stralsundzie odbyło się spotkanie w ramach programu „Cztery Zakątki Południowego Bałtyku”. Świnoujście reprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I  w składzie: Wiktoria Czarnecka, Aleksandra Lubiecka, Marta Warlińska, Kamil Bońkowski, Jakub Dunajko oraz Oskar Makowski.

Młodzież  wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, Danii oraz Szwecji  rozmawiała na temat polityki młodzieżowej w poszczególnych zakątkach. Uczniom  pomagali politycy, koordynatorzy i nauczyciele  uczestniczący w programie. Świnoujskie władze reprezentował zastępca prezydenta  Paweł Sujka i  radny  Jacek Jurkiewicz. W spotkaniu również uczestniczyła koordynator projektu  Ewa Rucińska oraz opiekun młodzieży Beata Szumicka.

Uczniowie wymienili się informacjami i doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania organizacji młodzieżowych i partii politycznych, ich wpływu na lokalną politykę oraz możliwości udziału młodych ludzi w procesach demokratycznych. Wszyscy zgodnie podkreślali obowiązek lokalnych władz wsłuchiwania się w głos młodzieży. Omówiono również nowy projekt i przyszłość Czterech Zakątków.

Dodatkowo interesującym  punktem programu było zwiedzanie Stralsundu, którego Stare Miasto z racji dużego znaczenia historycznego i architektonicznego znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Spotkanie Czterech  Zakątków w Stralsundzie było dla uczniów także doskonałą okazją do pogłębienia znajomości z rówieśnikami poznanymi w październiku i nawiązania  nowych relacji, jak również podszlifowania umiejętności językowych.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

2 komentarze

  1. Słuszna uwaga. I po co tam jacyś pisowcy? To są jakieś żarty?

  2. Więcej urzędasów niż młodzieży, Ciekawe na czyj koszt pojechali?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.