Strona główna / Lokalne / Park Chopina już z bratkową pięciolinią

Park Chopina już z bratkową pięciolinią

Nie tylko krokusy, cebulica i żonkile zakwitły w Parku Chopina. Od niedawna można w nim oglądać także muzyczne kompozycje ułożone z bratków. Od ul. Paderewskiego ułożono pięciolinię z kluczem wiolinowym i nutami.

Rewitalizację parku przeprowadzono w 2013 roku. Park pełni w chwili obecnej funkcję wypoczynkową. Wcześniej był kojarzony z drobnymi pijaczkami. Rewitalizacja uatrakcyjniła teren pod względem wizualnym i użytkowym. W przebudowanym parku powstały m.in. plac zabaw dla dzieci, terenowa siłownia, pole do gry w boule oraz szachy, stok saneczkowy, elementy małej infrastruktury, jak: ławki i oryginalne miejsca do wypoczynku tzw. siedziska terenowe, altany parkowe, zewnętrzna galeria, ścieżka dydaktyczna, stojaki na rowery. Jest też specjalne miejsce upamiętniające historyczną funkcję tego terenu, czyli dawnych cmentarzy ewangelicko-luterańskiego i żydowskiego.

Zobacz również

To laboratorium posłuży gospodarce Pomorza Zachodniego

Prowadzą badania i ekspertyzy dla przemysłu stoczniowego, przeładunkowego, drzewnego, maszynowego, offshore czy energetyki wiatrowej. Teraz …

4 komentarze

  1. Z perspektywyw chodnika nie wiadomo co to jest, efekt dopiero daje widok przynajmniej z pierwszego piętra, no ale cóż, jak projektant takie nutki????

  2. Jak na cmentarzu, Chopin przecież nie żyje

  3. Szczególnie uatrakcyjniające wizualnie są betonowe schody donikąd i monstrualny kibel… Można też poleżeć z browarkiem na ławkach-leżankach w otoczeniu zakopanych nieopodal rezydentów dawnego cmentarza… Taki tam nekro-relaks…

  4. Prawdziwie Chopinowski park, pięknie wygląda. Gratulacje dla wykonawców i pomysłodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.